PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Menü Dolaşımının Rengini değiştirme

istbal
10-02-2012, 12:33
Merhaba Yeni Forum hayırlı olsun..

Joomla 2.5.1 kurdum.. Navigasyon Anasayfa Hakkımızda gibi linklerin rengini nasıl değiştirebilirim..

Cevap için şimdiden teşekkürler...

mhusty
10-02-2012, 12:41
temanızın css dosyasından site adresini verirseniz birde nereyi değiştirmek istediğinizi söylerseniz müdahele edeceğiniz kodları söyleyebilirim...

istbal
10-02-2012, 12:48
Cloudbase 2.0 - Default site ismi ca_cloudbase2_j25 temasını indirdim.Tema düzenle dediğim css göremedim.

M.Enes AYDÜZ
10-02-2012, 15:14
Site Yönetim Paneline giriş yapın. siteadı.com/administrator olarak

Eklentiler > Tema yöneticisi > Temalar Sekmesi > Burada temanızı bulun detaylar dosyalar linkine tıklayın.

Burada stil dosyaları, template.css düzenle vardır. mhusty'nin bahsettiği template.css'ye oradan erişebilirsiniz.

istbal
10-02-2012, 16:17
Buldum hocam teşekkürler..Peki ben bu buton rengini nasıl değiştiricem kodlarla..Rengi yeşil yapmak istiyorum butona tıklayınca...

Sevgiler

istbal
10-02-2012, 16:21
Birde çok olmazsam iki şeye ihtiyacım var hocam...Tanıtım sayfası için virtual mart dışında hangi plugini tavsiye edersiniz.Virtual mart çok karışık geliyor bana..Ürün Resmini altına yada kenarına yazabileceğim bir açıklamalı galeri tarzı birşey iyi olurdu...

2.5 joomla için tavsiye edebileceğiniz bir sosyal paylaşım plugini olursa facebook twitter v.b için sevinirim..

istbal
11-02-2012, 12:59
Lütfen destek

Buldum hocam teşekkürler..Peki ben bu buton rengini nasıl değiştiricem kodlarla..Rengi yeşil yapmak istiyorum butona tıklayınca...
Birde çok olmazsam iki şeye ihtiyacım var hocam...Tanıtım sayfası için virtual mart dışında hangi plugini tavsiye edersiniz.Virtual mart çok karışık geliyor bana..Ürün Resmini altına yada kenarına yazabileceğim bir açıklamalı galeri tarzı birşey iyi olurdu...

2.5 joomla için tavsiye edebileceğiniz bir sosyal paylaşım plugini olursa facebook twitter v.b için sevinirim..

Sevgiler

M.Enes AYDÜZ
11-02-2012, 13:59
Buton rengini değiştirmek için öncelikle o menünün kaynak koduna bakacaksınız. Muhtemelen div class="menu" şeklindedir.

Temanızın css dosyasını açacaksınız ve .menu li a şeklinde olan seçiciye color:green şeklinde bir tanımlama yapmanız lazım.

Tanıtım sitesi konusunu ayrı bir başlıkta dile getirirseniz bu tür site hazırlayan arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Şahsen ürün tanıtım siteyi yapmadım. Ama yapmış olsaydım herhalde joomlanın standart içerik yönetimini kullanır, kategori gösterimini blog olarak ayarlar ve içerik bölümünde giriş bölümü ile geniş içerik bölümünü ayırır, blog görünümünde kısa bir tanım gösterirdim

Sosyal medya eklentileri içinse Social Display - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-display) bu adresi incelemenizi öneririm

istbal
14-02-2012, 14:12
Sevgiler Teşekkürler.Hocam