PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Güncelleme Hakkında Soru..!

farabi_54
11-02-2012, 14:14
Sitemi joomla 1.7 ile kurdum.Sonra Direkt güncelleme yerine Joomla.gen.tr sitesinden güncelleme paketini indirerek 2.5 e yükselttim.Daha sonra aynı yöntemle 2.5.1 e güncelledim.
Yani ftp den yükleyerek güncelleme yaptım.
Sorun şu: Joomla yönetim merkezine girdiğimde güncelleme butonu görünmüyor.Eklenti yöneticisine girince görünüyor.
İkinci sorun:Joomla!® GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanmış bir özgür yazılımdır. bu satırda 2.5.1 diye yazmıyor.Yani sürüm bilgisi vermiyor.
Ve son olarak ta içerik içine html kod yazınca,sistem tarafından siliniyor.
Ancak yönetim merkezinden yazım düzenliyiciyi kapatmam gerekiyor.
Bu konuda hatalarım varmı ve nasıl düzeltirim,yardımcı olursanız çok sevinirim.
Not: Güncelleme yaparken otomatik güncellemeyi mi kullanmak yoksa paketi indirip ftp den atmak mı daha doğru.

M.Enes AYDÜZ
11-02-2012, 14:26
Otomatik güncelleme esnasında bazen problem olabiliyor. Sizinle aynı sorunu yaşayan birçok kişi var. 2.5.1 dosyalarını FTP'den güncelleyince bahsettiğiniz ufak sorunlar düzeliyor.

Diğer hususla ilgili olarak bu konuyu incelemenizi öneririm. Bazı etiketler kara listede oldukları için ekleyemezsiniz.

Embed ve İframe Kodları Eklemek için Püf Nokta - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms/kurulum-yonetim/264-embed-ve-iframe-kodlari-eklemek-icin-puf-nokta)

-------
Geçen gün Joomla.gen.tr portalını 1.7.5'ten, 2.5.1'e otomatik olarak güncelledik. Güncellemeyle alakalı problem yaşamadık.

detayları buradan okuyabilirsiniz Joomla! Portalıda 2.5.1 Sürümüne Geçiş Yaptı - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla/353-joomla-portalida-2-5-surumune-gecis-yapti)

farabi_54
11-02-2012, 14:29
Efendim zaten ftp den güncelledim.Ama yine bu sorunlar çıktı.
Güncellemede iyi olan otomatik güncellememi yoksa ftp mi.

farabi_54
11-02-2012, 14:31
birde şu metin filtreleri kısmı benim sistemde görünmüyor.
Bunu sebebi ne olabilir

M.Enes AYDÜZ
11-02-2012, 14:37
birde şu metin filtreleri kısmı benim sistemde görünmüyor.
Bunu sebebi ne olabilir

Metin filtreleri bölümü Site > Genel Ayarlar altına alındı. Burayı kontrol edin.

Birde yedek aldıktan sonra, 2.5.1 full TR dosyaları FTP'den tekrar yazdırın.

farabi_54
11-02-2012, 14:45
Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkü ederim.
Şimdi ftp den dosyaları üzerine yazdırıyorum.
Yedeğini almıştım zaten.
Çözüm geçerli olduğunda burdan yazarım .
Kolay gelsin.

farabi_54
11-02-2012, 14:49
installation dosyasını yazdırmayacağım herhalde.
Kusura bakmayın emin olmak istediğim için yazıyorum.

M.Enes AYDÜZ
11-02-2012, 16:18
İnstallation'ı tekrar yüklemiyorsunuz.

Akar
11-02-2012, 17:29
FTP'den üzerine yazdırma şeklinde bir güncelleme yok, o eski serilerde kaldı. Artık ftp ile yükleme şeklinde güncellemede güncelleme paketini klasöre çıkartıp tmp dizinine yüklüyor ve bunu kasörden eklenti kurulumu şeklinde kurarak güncellemeyi yapıyorsunuz. Yani aslında uzaktan kurulum dışındaki güncelleme yöntemleri eklenti kurulumu şeklinde. Eklenti kurulum yöntemlerinin tamamını kullanabilirsiniz.

Ayrıca eski serilerdeki gibi dizin güncelleme ve üzerine de eklenti yöneticisinde Veritabanı sekmesinden veritabanı düzeltmesi yapılabilir ama bunu şimdilik önermiyorum.

farabi_54
13-02-2012, 01:21
Efendim gerçekten çok yardımcı oldunuz.
Bu hizmetten fevkalede memnun kaldık...

kaderebak
13-02-2012, 01:28
Burası başka sitelre benzemez :D :)

Sorununuz devam ediyorsa çekinmeden sormaya devam edebilirsiniz nöbeti devraldık :D

farabi_54
02-03-2012, 08:41
Halil Hocam Bu tmp klasörü attığımız joomla paketindeki instalion klasörü olacak mı yoksa onu kaldıracağız mı...

Akar
02-03-2012, 09:33
Halil Hocam Bu tmp klasörü attığımız joomla paketindeki instalion klasörü olacak mı yoksa onu kaldıracağız mı...İçinde installation klasörü olan bir dizinle tmp üzerinden güncelleme yöntemi yok. Konu içinde konuşulanlara zaten uymuıyor bu dediğiniz :)