PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıllı telefonlar için Joomla.gen.tr uygulaması

dakini
12-02-2012, 18:37
Biliyorsunuz günümüzde android,iphone,windows mobile tabanlı akıllı cep telefonları ve bunlar için yapılan uygulamalar çok yaygın.

Sitemizin; son makaleler,forumdan son konular,en çok tartışılanlar vs. gibi şeylerini güzel bir arayüzle cep telefonlarından takibi için bir uygulama yapalım diyorum.

Bunu ileride android market,apple store gibi yerlere yükleyerek Joomla konusunda Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş oluruz.

Eğer kabul görürse bu işi biraz zamana yayarak halledeceğimizi düşünüyorum.

M.Enes AYDÜZ
12-02-2012, 21:17
Güzel bir fikir. Böyle birşeyin yaklaşık maliyeti ne civarlarda?

Akar
12-02-2012, 21:22
Gayet iyi olur. Symbian için hazır paketleyici var Ovi'de. RSS üzerinden yapıyor uygulamayı. Bizim için IOS ve Android iyi olur.

dakini
12-02-2012, 21:46
Hemfikirsek önce Android'le başlarız.Bunun için maliyet yok,uygulamayı önce bu site üzerinden dağıtırız.Android market üzerinden dağıtmak için ne gerekiyor o zaman bakarız.
Xmlrpc altyapısını kullanacağımız için yardımınız gerekiyor.Portal Joomla olduğu için o taraf tamam ama forum tarafı Vbulletin,o yüzden araştırma gerekiyor.
Bence adım adım başlayalım,önce portal'dan yeni makaleler kısmını ele alalım.Benim JoomlaMobil isimli programı sizin eklenti dizinine yüklemiştim,onun plugini örnek alarak xmlrpc tarafında bir çalışma yapabilirmisiniz?

YsfBahar
13-02-2012, 00:22
Portal için uygulama güzel olur ama forum için bence Tapatalk gibi uygulamalar değerlendirilmeli.