PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chronoforms E-posta sorunu

ensysn
13-02-2012, 17:29
Merhabalar ben chronoforms yükledim form da hazırlayıp yayınladım, form doldurduktan sonra şöyle bir uyarı veriyor

Posta özelliği oluşturulamadı.
En az bir alıcı adresi yazmalısınız.
En az bir alıcı adresi yazmalısınız.

angelaus
13-02-2012, 18:27
formun actions kısmında EMAİL var. yoksa eklersin

orda email özelliklerinde TO FROM SUBJECT kısımlarının doldurulması gerek.

mhusty
13-02-2012, 18:38
İlk önce oluşturduğunuz form'a girin ve Actions Sekmesine tıklayın sağda yeşil bir yer gelmiştir...
Bu yerde On Submit (Form Gönderildiğinde) Eventine soldan E-mail sekmesine sürekle bırak işlemi ile sağdaki yeşil kısıma bırakın ve ayarlarına girin...
367

Ayarlarda Üst sekmelerde Static Yazan kısıma tıklayın...
To (Required) = Bu kısma formun gönderilceği e-mail adını yazınız ...
Subject (Required) = E-Mail geldikten sonra gözükcek olan başlığı yazınız...
From name (Required) = Kime gittiğini belirtiniz...
From email (Required) = Yine gönderilcek olan e-mail adınız yazınız...

Örnek
368

Diğer Ayarlamalarıda yapmayı unutmayınız ... Bu E-mail sorunu için ayarlamalar kısmıydı eğer diğer ayarlamalarda zorluk yaşar iseniz yine resimli olarak anlatabilirim...
Daha sonra kaydedip çıkın... Bu ayarları yaptıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum...

ensysn
13-02-2012, 19:26
email kısmını doldurdum fakat hala aynı hatayı alıyorum birde bileşen sayfasının üstbölümünde şöyle bir yazı var

Your Chronoforms install at iddef.org is NOT Validated, No limited features but for a small fee you get link free forms and help us continue the development and support

mhusty
13-02-2012, 19:29
email kısmını doldurdum fakat hala aynı hatayı alıyorum birde bileşen sayfasının üstbölümünde şöyle bir yazı var

Your Chronoforms install at iddef.org is NOT Validated, No limited features but for a small fee you get link free forms and help us continue the development and support

O yazı ücretli sürümü için yazılmış bir yazıdır... Çevirisine burdan bakabilirsiniz
Google Translate (http://translate.google.com.tr/?hl=tr&tab=wT#en|tr|Your%20Chronoforms%20install%20at%20i ddef.org%20is%20NOT%20Validated%2C%20No%20limited% 20features%20but%20for%20a%20small%20fee%20you%20g et%20link%20free%20forms%20and%20help%20us%20conti nue%20the%20development%20and%20support)

Diğer kısımlardaki ayarlamaları yaptınız mı ? Birde O sekmelerde bulunan Dynamic kısmındaki alanları doldurunuz...

ensysn
13-02-2012, 19:40
yok doldurdum gene aynı

mhusty
13-02-2012, 19:42
eğer özelden bilgilerinizi atarsanız ayarlamalara bakar yardımcı olmaya çalışırım.. Bir yerde yanlışlık olabilir..

mhusty
13-02-2012, 19:53
Yada neler yaptığınızı sırasıyla resimli olarak gösterin burdan yardımcı olmaya çalışalım...

ensysn
14-02-2012, 10:20
Yardımlarınız için Allâh razı olsun bu şekilde çözülmedi ben deneme yanılma yoluyla deneyeceim artık

mhusty
14-02-2012, 19:58
Sorunu çözdük Genel Yapılandırmadaki Posta Ayarlarında PHP mail fonksiyonu kullanılmış ben onu smtp olarak ayarlarını yapınca sorun düzeldi...

ensysn
14-02-2012, 22:12
Sorunu çözdük Genel Yapılandırmadaki Posta Ayarlarında PHP mail fonksiyonu kullanılmış ben onu smtp olarak ayarlarını yapınca sorun düzeldi...

Allâh razı olsun...

mhusty
14-02-2012, 22:23
Allâh razı olsun...

Cümlemizden Allah razı olsun abim...

Akar
15-02-2012, 01:40
Ohoo ben de daha girip bakacağım güya :)

dpawoner
18-02-2012, 16:54
Ben smtp yaptım ama gonderemedi mail adresini nasıl ayarlıcaz

mhusty
18-02-2012, 17:13
İlk önce oluşturduğunuz form'a girin ve Actions Sekmesine tıklayın sağda yeşil bir yer gelmiştir...
Bu yerde On Submit (Form Gönderildiğinde) Eventine soldan E-mail sekmesine sürekle bırak işlemi ile sağdaki yeşil kısıma bırakın ve ayarlarına girin...
367

Ayarlarda Üst sekmelerde Static Yazan kısıma tıklayın...
To (Required) = Bu kısma formun gönderilceği e-mail adını yazınız ...
Subject (Required) = E-Mail geldikten sonra gözükcek olan başlığı yazınız...
From name (Required) = Kime gittiğini belirtiniz...
From email (Required) = Yine gönderilcek olan e-mail adınız yazınız...

Örnek
368

Diğer Ayarlamalarıda yapmayı unutmayınız ... Bu E-mail sorunu için ayarlamalar kısmıydı eğer diğer ayarlamalarda zorluk yaşar iseniz yine resimli olarak anlatabilirim...
Daha sonra kaydedip çıkın... Bu ayarları yaptıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum...

Burda detaylı bir şekilde anlatmıştım...

sukruak
03-03-2013, 20:10
Son sürümü kullandığınızda joomla 2.5 için Easy Form Wizard alanından daha kolay şekilde form oluşturabilirsiniz

dest
06-04-2013, 17:13
merhaba,

joomla 3.0 kullanıyorum. chronoforms bileşeni ile bir iş başvuru formu hazırladım. herşey tamam ama mail gönderirken Posta yazılımı etkin değil. Posta gönderilemedi hatası alıyorum. bütün mail ayarlarım doğru iletişim sayfasındaki form (joomlanın kendi formu) başarılı bir şekilde mail gönderiyor. ama gel gelelim chronoformstan göndermiyor. debug aktif ettim An email has been SENT successfully. cevabınıda alıyorum. çıldırmak üzereyim.. yardımınıza ihtiyacım var.

not: hosting firması ile defalarca görüştüm bizle ilgili bir sıkıntı yok diyorlar.

ilginiz için şimdiden teşekkürler.