PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SJ News teması hakkında !

bycartel
13-02-2012, 18:33
SJ News Bu temayı indirdim bu sitede ki konuda da yazdığı gibi tema ile içinde eklentiler geliyor bu eklentiler tema içindeki html klasöründe bu klasöre baktığımda eklentilerin dosyaları mevcut yani eklentiler var eğer olmasaydı temayı yapan kişi oraya koymazdı,sorunuma gelince ne yaptım ise o temadaki eklentileri sitede açamadım yani defalarca keşfet meye çalıştım ancak olmadı acaba temada mı sorun var ,konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Şimdiden çok teşekkür ettim.

mhusty
13-02-2012, 18:50
Bu temanın neden bu kadar sorun yarattığnı anlayamadım... İlk önce temadaki HTML klasörü içindeki eklentilere temanın eklentileri değildir... Sadece bu temalara yüklenen bu eklentilerin temaya uyarlanmış şeklindeki dosyalarıdır ... Yani Joomla!'nın override (umursamazlık) özelliğidir... Ben temayı indirdim sistemede kurdum ama sadece tema dosyaları vardı ... Yani eklentiler yok içinde ... Eklentileriyle birlikte temayı kullanmak için Quickstart Kurulumu verilmesi lazım... Yani kısacası o HTML kısmnda görmüş olduğunuz dosyalar modüller değildir...

mhusty
13-02-2012, 18:55
Eğer yanlış bilgi verdiysem düzeltin ...

bycartel
13-02-2012, 20:52
Daha önce 2.5 sürümü ile hiç uğraşmadım daha yeni yeni bakıyorum, demekki sürüm yükseldikçe joomla beni umursamamaya başladı vay joomla vaaayyy ben sorarım sana :)

Desene sürüm 3 lere falan gelince bizi tanımayacak bu joomla :D

mhusty
13-02-2012, 20:58
Daha önce 2.5 sürümü ile hiç uğraşmadım daha yeni yeni bakıyorum, demekki sürüm yükseldikçe joomla beni umursamamaya başladı vay joomla vaaayyy ben sorarım sana :)

Desene sürüm 3 lere falan gelince bizi tanımayacak bu joomla :D

:) :) bu umursamazlık özelliği 1.5'ten beridir var yeni değil yani...

iyiadam
14-02-2012, 12:51
o temanın eklentileri ücretsiz eklentiler bölümünden indirilebiliyor galiba. ben baktım ama j2.5 da çalışmadı. onun için eklentilerin hepsi o temandakiler midir bilmiyorum.

mhusty
14-02-2012, 18:21
o temanın eklentileri ücretsiz eklentiler bölümünden indirilebiliyor galiba. ben baktım ama j2.5 da çalışmadı. onun için eklentilerin hepsi o temandakiler midir bilmiyorum.

normal olarak sitede ücretsiz olarak eklentiler verilebilinir ama temanın içindekiler eklenti değildir...

iyiadam
15-02-2012, 12:27
tekrar baktım temayı güncellemişler. ve evet temanın içindekiler eklenti değil, eklentiler ilgili bölümden ayrıca yüklenmelidir.