PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JV Melody önsayfadaki read more yazısı türkçeleşmiyor

iyiadam
14-02-2012, 12:56
Joomlavi - Demo (http://demo.joomlavi.com/#j17/jv-melody) basit ve güzel bir ücretsiz tema fakat anasayfadaki read more yazısını ne yaptımsa değiştiremedim. bu yazının kaynağını bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Akar
14-02-2012, 15:19
Temanın kendi dil dosyası language/en-GB içinde en-GB.tpl ile başlayıp kendi ismiyle devam eder. Dosyanın başındaki dil ön ekini tr-TR olarak değiştirip içeriğini UTF8 Bomsuz olarak kaydetmek kaydıyla dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve tr-TR dizinine koyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Dil Yöneticisi altında ilgili kelimeleri aratıp kendi istediğiniz kelimelerle değiştirerek dil umursamazlığından yönetim merkezinde faydalanabilirsiniz. Ancak dil umursamazlığını kullanırken, bunun tema dil dosyasında olduğundan emin olun.

Dil dosyalarından çözüme kavuşmayan konularda temanın html dizini altındaki dosyaları kontrol etmeniz gerekebilir. Bahsettiğiniz alan com_content/frontpage altındaki dosyalarda bulunur. Burada read more aratıp gerekn yeri düzenleyebilirsiniz. Joomla dil varsayılanına uygun dil dizini kullanılmamışsa otomatik dil algılamasından etkilenmiyor ve bu sorunu veriyor olabilir.