PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ PHP de bu post uygulamasını nasıl çalıştırırım?

GNCTürk
14-02-2012, 17:44
S.a herkese hayırlı çalışmalar dileğiyle...benim sorunum alttaki form uygulaması için nasıl bir php kodu yazmam gerekli..bu kod çalıştığı zaman video benim playerımda açılsın istiyorum ama bir türlü yapamadım..

<form action="yazdir.php" method="POST">
<input type=text name=videourl id=videourl placeholder="Video linkini buraya yapıştır!!!"><input type=submit></form>

player kodu da şu:<object width="480" height="360" id="undefined" name="undefined" data="http://releases.flowplayer.org/swf/flowplayer-3.2.7.swf" type="application/x-shockwave-flash"><param name="movie" value="http://releases.flowplayer.org/swf/flowplayer-3.2.7.swf" /><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="flashvars" value='config={"clip":{"baseUrl":"<?=urlencode($videoflv);?>","url":"<?=urlencode($videoflv);?>"}, "canvas":{"backgroundColor":"#112233"},"plugins":{"controls":{"time":true,"volume":true,"fullscreen":true}}}' /></object>

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

GNCTürk
14-02-2012, 22:14
yok mu arkadaşlar bir yardım elini uzatan php dilinde deneyimli olan...

Macit
15-02-2012, 04:35
Merhaba arkdaşım,

Forum aracılığıyla gönderdiğin bu kodu veritabanına kayır edip, oradan bir sayfada yayınlamak istiyorsun sanırım. anladım kadarıyla öyle.

forumda action olarak kullandığın yazdir.php dosyanı burada paylaşırmısın bir inceleyeyim.

Göndermek istediğin bu kodları kullanıcı arayüzünden mi yönetim alanından mı göndermek istiyorsun,

GNCTürk
15-02-2012, 16:47
Merhaba arkdaşım,

Forum aracılığıyla gönderdiğin bu kodu veritabanına kayır edip, oradan bir sayfada yayınlamak istiyorsun sanırım. anladım kadarıyla öyle.

forumda action olarak kullandığın yazdir.php dosyanı burada paylaşırmısın bir inceleyeyim.

Göndermek istediğin bu kodları kullanıcı arayüzünden mi yönetim alanından mı göndermek istiyorsun,

hocam aynen dediğniz gibi yapmayı düşünüyordum...yazdir.php dosyasını nasıl oluşturacağımı tam bilmiyorum..
benim istediğim youtube,facebook gibi sitelerden adlığım video linkini forma yapıştırıp kendi playerımda oynatmak...ama yapamadım daha doğrusu yazdir.php yi oluşturamadım..

Macit
15-02-2012, 18:50
Tamamdır, şu an kısa süreliğine nete girdim ama akşam yada gece ben sana hazırlar burada paylaşırım.

GNCTürk
15-02-2012, 19:51
Tamamdır, şu an kısa süreliğine nete girdim ama akşam yada gece ben sana hazırlar burada paylaşırım.
İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim... akşam-gece yanıtınızı bekliyorum inşallah..

Macit
16-02-2012, 00:09
Değerli arkadaşım şimdi nasip olursa senin için hazırlık yapacağım fakat, ne tarz bir sistem kullandığını söylersen hazırlayacağım kodları rahatlıkla sistemine ekleyebilir ve kullanabilirsin.

Tabi istersen de sadece yol gösterecek tarz da birşey de olabilir.

GNCTürk
16-02-2012, 01:22
Değerli arkadaşım şimdi nasip olursa senin için hazırlık yapacağım fakat, ne tarz bir sistem kullandığını söylersen hazırlayacağım kodları rahatlıkla sistemine ekleyebilir ve kullanabilirsin.

Tabi istersen de sadece yol gösterecek tarz da birşey de olabilir.

Hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...kullandığım sistem joomla sunucum cpanel...gece 2ye kadar buradayım.. saygılar..

Macit
16-02-2012, 01:44
siz bunu bir modül olarak kullanacaksanız zaten bildiğim kadarıyla joomla da bir eklenti olmaksızın, bunu yapabilirsiniz. Benim size hazırlayacağım sistem pek bir işinize yaramaz. Ancak başka bir sistem için faydalı olacaktır.

Zaten joomla'ya ait bir çok video bileşeni mevcut

GNCTürk
16-02-2012, 01:52
siz bunu bir modül olarak kullanacaksanız zaten bildiğim kadarıyla joomla da bir eklenti olmaksızın, bunu yapabilirsiniz. Benim size hazırlayacağım sistem pek bir işinize yaramaz. Ancak başka bir sistem için faydalı olacaktır.

Zaten joomla'ya ait bir çok video bileşeni mevcut

başka hangi sistem için olur hocam acaba ona da geçebilirim...joomladaki bileşenler maalesef facebook videolarını desteklemiyor..saygılar..

Macit
16-02-2012, 01:59
benim size yazacağım basit bir scprit ancak, CMS ve İYS sistemleri haricinde hazırlanmış php sitelerine rahatlıkla update edebilirsiniz.

Ama joomla gibi gelişmiş sistemlerde kullanmak için bileşen haline getirmek gerekli, buda epey bir zaman alacaktır.

GNCTürk
16-02-2012, 02:08
Macit hocam gerçekten çok teşekkürler yazdığınız basit scripti(bana göre zor) gönderebilirmisiniz joomla modül veya eklentilerle birşey yapabilirim...Allah razı olsun...saygılar..