PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K2 Yeni Öğe Ekleme

sukruak
14-02-2012, 18:49
Selamun aleyküm

K2 Bileşenini kurdum. Üye grubunda ilgili üyeye ÖĞE EKLEme yetkisi de verdim. Üyeyi ilgili gruba da ekledim. Fakat site ön panelde üye girişi yaptıkdan sonra Makale ekleyeceğim bir alan yok.

K2 login modülünde

Sayfam
Hesabım
Yayınlanan öğelerim için yorumları yönet

bunlar var fakat Öğe ekle ya da makale ekle gibi bir alan yok.

Menü ayarlarından da Yeni makale ekleme alanı yok

Yardımcı olurmusunuz

sukruak
14-02-2012, 19:06
Tekrardan merhabalar

Sorunu çözdüm. Şu şekilde :

Admin Panelde Kullanıcı grubuna yetki verirken aşağıdaki seçeneği EVET olarak işaretledim sorun çözüldü

Site önyüzünde öğe düzenleme Hayır Evet

mhusty
14-02-2012, 20:00
bir sorum olcak bu sorunla ilgili ... K2 ile bu yöntem ile üyeler içerik ekletmiş oldunuz .. Peki her yeni üyeyi bu üye grubuna dahil edebiliyormunuz ?

sukruak
14-02-2012, 20:09
bir sorum olcak bu sorunla ilgili ... K2 ile bu yöntem ile üyeler içerik ekletmiş oldunuz .. Peki her yeni üyeyi bu üye grubuna dahil edebiliyormunuz ?

Merhabalar.

Dilerseniz K2 bileşen panelinden PARAMETRELER alanına tıklayarak Yeni kayıt olan üyelerin hangi üye grubuna dahil olabileceğini seçebiliyorsunuz. Bu sayede isterseniz tüm üye olan kullanıcılar anında yazar olabiliyor. ya da farklı bir gruba atanabiliyor.

Aşağıdaki ekran resmi ile daha net anlayabileceğinizi düşünüyorum

371

mhusty
14-02-2012, 20:15
Merhabalar.

Dilerseniz K2 bileşen panelinden PARAMETRELER alanına tıklayarak Yeni kayıt olan üyelerin hangi üye grubuna dahil olabileceğini seçebiliyorsunuz. Bu sayede isterseniz tüm üye olan kullanıcılar anında yazar olabiliyor. ya da farklı bir gruba atanabiliyor.

Aşağıdaki ekran resmi ile daha net anlayabileceğinizi düşünüyorum

371

Teşekkür ederim :) bu konu hakkında biraz kafa yormuştum zamanında ama Çözümü Chronoforms ile ziyaretçilere içerik eklettim aslında amacım Ziyaretçi defteri gibi oluşturmaktı ...

sukruak
14-02-2012, 20:17
Rica ederim :)

K2 müthiş bir bileşen Çok rahatlıkla ziyaretçi defteri oluşturulabilir. Chorona forms birazdaha zor bi tercih. Ama netice itibarı ile kullanan siz olduğunuz için en kolayı odur size göre :)

Kolay gelsin

mhusty
14-02-2012, 20:26
aynen :) Ziyaretçi defterinden kasıt Bize gönderilen makaleleri biz sitede yayınlıyoruz ee makale yollamanın en kolay yoluda Chronoforms ... K2 için diyeceğim bir şey yok başlı başına mükemmel bir bileşen allah iizin verirse K2 ile ilgili ders hazırlamayı hedefliyorum

kaderebak
14-02-2012, 20:56
Selamun aleyküm

K2 Bileşenini kurdum. Üye grubunda ilgili üyeye ÖĞE EKLEme yetkisi de verdim. Üyeyi ilgili gruba da ekledim. Fakat site ön panelde üye girişi yaptıkdan sonra Makale ekleyeceğim bir alan yok.

K2 login modülünde

Sayfam
Hesabım
Yayınlanan öğelerim için yorumları yönet

bunlar var fakat Öğe ekle ya da makale ekle gibi bir alan yok.

Menü ayarlarından da Yeni makale ekleme alanı yok

Yardımcı olurmusunuz

Bu soruna cevap verecektim işlerimden dolayı yetişemedim.. Sorunu çözmüşsünüz ama sorduğunuz sorunun cevabı bu değil :D

Öncelikle bir menü oluşturunuz , oluşturduğunuz menü k2 ye özel bir menü olsun , haber ekle , yorumları düzenle , firma ekle , film ekle vs. vs.

Oluşturduğunuz bu menüyü , k2 login modulüne ekleyeceksiniz , bunu yapmak için k2 login modulünü düzenlemeye tıklayın ve sağ taraftaki 'Kullanıcı bloğunda bir Joomla! menüsü oluştur.' bölümünden daha önce oluşturduğumuz menüyü gösterdiğiniz zaman k2 login modülünde bu menüler gözükecektir..

Şimdi menü oluştururken bir kullanıcın haber eklemesi için , menü eklerken , k2 bölümünde Öğe düzenleme formu kısmını seçerseniz üyeler bu linkten makale ekleyebilir..

Tabiki oluşturduğunuz menü k2 için hazırladığımız özel menüde olması lazım..

sukruak
14-02-2012, 22:41
Bu soruna cevap verecektim işlerimden dolayı yetişemedim.. Sorunu çözmüşsünüz ama sorduğunuz sorunun cevabı bu değil :D

Öncelikle bir menü oluşturunuz , oluşturduğunuz menü k2 ye özel bir menü olsun , haber ekle , yorumları düzenle , firma ekle , film ekle vs. vs.

Oluşturduğunuz bu menüyü , k2 login modulüne ekleyeceksiniz , bunu yapmak için k2 login modulünü düzenlemeye tıklayın ve sağ taraftaki 'Kullanıcı bloğunda bir Joomla! menüsü oluştur.' bölümünden daha önce oluşturduğumuz menüyü gösterdiğiniz zaman k2 login modülünde bu menüler gözükecektir..

Şimdi menü oluştururken bir kullanıcın haber eklemesi için , menü eklerken , k2 bölümünde Öğe düzenleme formu kısmını seçerseniz üyeler bu linkten makale ekleyebilir..

Merhabalar.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Fakat siz normal makale eklemeyi tarif etmişsiniz. Zira menü alanında K2 nin makale ekle gibi bir alanı yok.

Sonuç itibarı ile de ben sorunumu tarif ettiğim şekilde çözdüğüme göre işlem budur:)

kaderebak
14-02-2012, 23:25
372

373

BEnim Anlattığımda bu zaten , sorunuzun cevabı , siz sorunuzu çözdünüz diye cevap vermedim zaten , diğer konuyla alakalı arkadaşlarda yararlansın..

Resimde gördüğünüz gibi k2 login modulünde istediğiniz menüleri var.. Ekleyebiliyorsunuz..

sukruak
14-02-2012, 23:29
Siz yanlış anlamışsınız. Normalde yazdıklarınız doğru evet. Fakat Site önyüzünde öğe düzenleme Hayır Evet alanını HAYIR yaparsanız panelde modülde YENİ ÖĞE EKLE yazısının olmadığını göreceksiniz :)

Neyse konu çözüldüğü için polemik olarak devam etmesin. Netice itibarı ile her ikimizin dediği de aynı

ahmethero
04-11-2012, 17:19
Kaderebak arkadşim bu login panelini k2 den yapmay çalişıyorum ama yeni öge hesabım dan bir kaç birşeyler ekleyecegım ama nereden oldugunu bulamadım izlediğin yolu anlatırmısın

Gijon
19-11-2012, 19:00
Arkadaşlar üyeleri anladık da ziyaretçiye içerik ekletmek istersek nasıl olacak?

sukruak
28-11-2012, 12:55
Arkadaşlar üyeleri anladık da ziyaretçiye içerik ekletmek istersek nasıl olacak?

Merhaba daha önce bu konuyu tartışmıştık . arama yapıldığında görebilirsiniz.

http://forum.joomla.gen.tr/dizin-dokuman/861-k2-yeni-oge-ekleme.html

cheki
07-03-2013, 20:36
Merhaba,

Burada anlatıldığı şekilde K2 de üyelere öğe ekleme sistemini yaptım. Bu şekilde üyelere ilan ekletmeyi planlıyorum. Fakat üyeler öğe eklemek istediğinde açılan arayüz bizim admin panelde kullandığımız arayüzle aynı. Yani üyeye çok karışık gelecek.

1270

Ekte görebilirsiniz. Bunu basitleştirmenin yolu yok mu? Sadece benim belirlediğim bilgileri girsin ve resim yükleyebilsin istiyorum. Aksi durumda alakası olmayan birçok seçenekle karşı karşıya kalarak aklı karışacak.

Aksi durumda bende chronoformsa sarılıcam ve gönderilen bilgileri elle k2 öğesi olarak ekleyeceğim. Tabi buda beni baya uğraştıracak :(

sukruak
07-03-2013, 20:41
Merhaba

Joomla admin panelde K2 paneline gelip Özelliklerine girerek ön sayfadaki alanları daraltabilirsiniz. Mesela Ekstra alanları, resim galerisini, media alanını, resim galerisini kaldırabilir yani kullanıcıların görememesini sağlayabilirsiniz.

cheki
09-03-2013, 02:15
teşekkürler, dediğiniz gibi ayarladım. sorunsuz çalışıyordu. Fakat ne olduysa bugün "yeni öğe ekle" dediğimde saçma bir sayfa çıkmaya başladı. neden olduğunu anlamadım. ne yaptıysam düzeltemedim. ekteki gibi bir sayfa çıkıyor :(

1271

Alaca
22-04-2013, 23:24

Peki menü öğesini ne olarak oluşturacağız? Ben "Öğe düzenleme formu" olarak oluşturdum. Ve dediğiniz gibi login kısmından gerekli ayarları yaptım. Ama ön yüzde İçerik Ekle'ye tıklayınca hata sayfası çıkıyor. Sebep ne olabilir?

sukruak
22-04-2013, 23:37
Sorun tema dosyalarınızla alakalı olabilir.

Başka bir değişiklik yapmadıysanız sitede. DOsyaları yeniden üstüne yazdırabilirsiniz

Alaca
22-04-2013, 23:41
Aşağıdaki hata sayfası çıkıyor. İzinlerle alaklı olabilir ama adminler için tüm izinler açık.

1310

cheki
23-04-2013, 00:09
Ben K2 öğe gönderme bileşenini yaptım ama çok beğenmedim. Sonra DJ Classifieds ilan gönderme bileşenini kurdum valla. Tamamen türkçeye çevirdim. Çok işimi gördü.

sukruak
23-04-2013, 00:11
Türkçe dil dosyasını paylaşırsanız çok arkadaşın işine yarayacaktır.