PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 google map kurulumu

istbal
15-02-2012, 12:37
Merhaba

Sitemin iletişim sayfasının sağ tarafına google haritası eklemek istiyorum.2.5 uyumlu plugini indirdim.Uygulama ekinden bazı ayarlar yaparak etkin hale getirdim.

Ancak harita gözükmüyor ve ben sitemde konum belirleyecek ayarları nerden yapıcam..

Destek lütfen

simplex
15-02-2012, 12:48
plugini yayınladıktan sonra uygulama ekinde görünmesi gerekiyor orada da plugini bulup üstüne tıklayınca ayarların açılması gerekli denedinizmi?
eğer yukardaki işlemi yaptığınız halde olmuyorsa modül yöneticisinden yeni ibaresine tıklayıp elle ekleyebilirsiniz modülünde sayfada nerede görüneceğini belirtebilirsiniz.

istbal
15-02-2012, 13:31
Uygulama eki etkin..Yeni modül oluştur dedim.Ancak google map eklentisi çıkmıyor.Uyumsuz bir plugin mi indirdim.Yeni modül oluştururken menü olarak gözükmesi lazım değil mi??

simplex
15-02-2012, 13:38
istersen wikimapia da embed kodlarını alarakta kendin elinle özel menü oluşturabilirsin. ben bu plugini kurmadın o yüzden bişey diyemiyorum.

mhusty
15-02-2012, 13:48
plugin yükledim demişsiniz bu plugin modül olarak gözükmez ki zaten... Ya googlemap'tan harita alanı ile ilgili kodları alır özel html modülü ile gösterirsiniz (ben genellikle öyle yapıyorum) yada modül kullanarak yaparsınız...

istbal
15-02-2012, 14:24
376

Dediğiniz gibi yaptım.Özel html kodu kopyaladım.Ekteki gibi görüntü oldu.Ne yapabilirim?

mhusty
15-02-2012, 14:29
başka tarayıcıdan bakabilirmisiniz ? Gözüküyor mu başka tarayıcıda harita...

istbal
15-02-2012, 14:50
376

Dediğiniz gibi yaptım.Özel html kodu kopyaladım.Ekteki gibi görüntü oldu.Ne yapabilirim?

istbal
15-02-2012, 14:50
hayır aynı şekilde görünüyor...

YsfBahar
15-02-2012, 14:54
Yapmak istediğiniz BURADAKİ (http://www.hafizikuran.com/yenisite/iletisim.html)gibi değil mi?

Eğer evet diyorsanız;
Maps.google.com girin
Ekleyeceğiniz noktayı bulun
Sol tarafta "Bağlantı" butonuna tıklayın ve iframe kodunu alın
Yeni bir özel html modülü oluşturun ve aldığınız kodu bu modüle yapıştırıp kaydedin.
İstediğiniz pozisyonda yayınlayın.
Not: iFrame kodunun çalışması için "Metin Filtreleri" ayarını yapmış olmalısınız.

mhusty
15-02-2012, 15:07
yusuf abi cevabı vermiş bencen önce :) aynı bu mantıkla yaparsanız olur...

YsfBahar
15-02-2012, 15:16
Bunun için hazır eklentiler de var ama ben eklenti fazla kurma taraftarı değilim.

istbal
15-02-2012, 15:21
Metin Filtreleri ayarı nerden yapılıyordu?

mhusty
15-02-2012, 15:28
Admin panelinden Genel Yapılandırma'ya girin ordaki tab menülerde Metin Filtreleri alanı var ordan yapıyorsunuz...

istbal
15-02-2012, 15:28
Metin içinde HTML seçeneğini açıp kodu oraya yapıştırıyoruz ben öncede öyle yaptım.Başka bir ayar varsa söylerseniz sevinirim

Teşekkür ederim Hızlı geri dönüşler için.Böyle devam etsin inş

mhusty
15-02-2012, 15:47
Kullandığınız editör İFRAME kodlarını almanızı engelliyor .. Onun için ilk yapmamız gereken Site / Genel Yapılandırma içinden
Varsayılan Yazım Düzenleyici * kısmını Yazım Düzenleyiici - Yok olarak işaretleyin ve kaydedin..

377

Maps.google.com adresinden gösterceğiniz haritayı bulup soldaki bağlantı menüsünden İframe kodlarını alın..

378

Daha Sonra Modül Yöneticisine Girip Sağ En üstten yeni'ye tıklayın ve özel html modülünü seçin...

379

Modül Başlığını , Hangi modül pozisyonuna yayınlanacağını ve sadece iletişim menüsünde yayınlanacağını seçin ve metin kısmına google map'tan aldığınız iframe kodunu yapıştırın..

380

Kaydet diyip çıkın..

Sonuç

381

Yazı editörünü aktif etmek için tekrardan Site / Genel yapılandırmadan Varsayılan Yazım Düzenleyici kısmını kullandığınız editörü seçin...

mehmettan
30-07-2012, 04:36
Konuyla ilgili ufak bir paylaşımda ben eklemek istedim genel yapılandırma kısmından Genel düzenleyiciyi TinyMCE kısmını Codemirror yapın İletişim Bileşeninin içinde iletişim seçeneğinizin iletişim görüntüleme seçeneklerinden ek bilgi kısmını active edin
Google Maps Bağlantı kısmından aldığınız adresinizin kodunu ek bilgi metin alanına yapıştırın sonra kaydedin. Daha sonra genel yapılandırma kısmından tekrar düzenleyicinizi TinyTCE yapın. Böylelikle Template nizde Haritayı Modül pozisyonu aramadan
İletişim Bilgilerinin en alt kısmında kolaylıkla yayınlayabilirsiniz

Bu bilgiyi bazı templatelerde alt modüllerin düzenleme sorununu yaşamamanız için paylaşmak istedim Tüm Foruma ve üyelerine iyi çalışmalar dilerim