PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Display Suite içeriğini yan yana sıaralamak

chelikolik
15-02-2012, 13:27
Merhaba
Ben d7 de display suite eklentisinin two column bölümünü kullanıyorum. Aşağıda verdiğim resimde de görüldüğü gibi sol alan da resimler sağ alanda açıklama bölümü oluşturdum. Fakat sol alanda bir ana resim kullandım altına da 3 adet ufak resim ekledim ama ufak resimler alt alta çıkıyor ben bu ufak resimleri yan yana sıralamak için ne yapmalıyım?

375

drupiyel
15-02-2012, 15:29
tam emin olmamakla birlikte css te bir iki kod ile halledilebilir;
opera da dragonglay (ctrl+shift+I) ya da ff-chrome da falan firebug gibi eklentiler ile oradaki kodlarda div etiketlerine falan

display:inline ya da float:left tarzı kodları dene bir de bunları google da aratırsan daha sağlıklı sonuca ulaşabilirsin.

tarayıcıda denedikten sonra oradaki class ya da id üzerinde css te düzenleme ile işi düzeltebilirsin...

Mehmet ULUÇ
15-02-2012, 15:41
Display suite eklentisini kullanmadım ancak ancak drupiyelin vermiş olduğu bilgilerle halledilebiliyor olsa gerektir. Olmaması için hiç bir neden yok çünkü.

chelikolik
15-02-2012, 16:04
hocam ben arguments kullanarak 2 blok oluşturdum istediğime yakın bişe yaptım. Tek sorun blok içeriğini sola yaslamak kaldı :)
382

chelikolik
15-02-2012, 16:06
Benim aslında yapmak istediğim alışveriş sitelerinde olur ya 1 büyük resim altında bir kaç küçük resim. O şekilde birşey yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Mehmet ULUÇ
15-02-2012, 16:19
Bunu yapmak için views slideshow kullanmanızı öneririm. Öncelikle views slideshow ile bir block oluşturun. Ardından argumentslerden content id from url seçip kaydedin ve bunu içerik içinde yayına verin diyeceğim ama bunda zorluk çekebilirsiniz çünkü temadan temaya değişiklik gösterme ihtimali oldukça güçlüdür. Bu nedenle EVA (http://drupal.org/project/eva) eklentisini kurun ve viewsunuzu Entity content olarak oluşturun. Yine aynı şekilde argumenstlerden content id from url seçip kaydedin.

EVA'nın temel farkı oluşturulmuş viewsu bir cck alanı gibi kullanmaya izin vermesidir. CCK Manage Display kısmından EVA'yı göstermek istediğiniz yere getirin ve css ayarlamalarında float left yapın. CSS her halukarda size lazım olacaktır. Gerek viewsu sola yaslamanız için gerekse de views slideshow çıktısını düzenlemek için.

Kolay gelsin.

chelikolik
15-02-2012, 16:42
Hocam sizin dediklerinizi denemden önce bir şey sorayım. İstediğim şuradaki (http://drupal.org/project/galleryformatter) gibi. Sayfada solda bu olsa sağ tarafta açıklama olsa olur mu?

Mehmet ULUÇ
15-02-2012, 16:59
Bu eklentideki demo adresinde adam gallery_images diye bir field açmış ve bunun cssdeki karşılığı .field-field-gallery-images olur. Firebugla

.field-field-gallery-images {
float: left;
}

yaptığımda sola çok rahat şekilde yaslanıyor zaten. Yani işinizi görür.

chelikolik
15-02-2012, 23:11
Hocam bir sorum daha olacak yeni bir başıkta sormam gerek belki ama..
Model diye bir içerik türü oluşturdum ve ortalama bir sayfasında 5 resim var. Views ile oluşturduğum başka bir sayfada da her model sayfasından bir içerik çekmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

chelikolik
15-02-2012, 23:16
filtrelerde ağırlık yok olsa ağırlığı sıfır olanı çekerim olurdu