PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Üye olduktan sonra Üye ol ve Oturum aç menülerini Nasıl kaldırabilirim

Mugetsu
16-02-2012, 04:27
Üye olduktan sonra bile Üye Ol menüsü görünmez olmuyor sorunun çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi
saygılar

Akar
16-02-2012, 14:46
Bu bir sorun değil aslında. İlgili modüllerin pozisyonlarını tema içinde değiştirip ya da başka modül olmayan pozisyon belirleyip, o pozisyonu temada tanımlandığı php dosyasında

<?php
$user = &JFactory::getUser();
$userId = $user->get('id');
if (!$user_id)
{
?>
Modül pozisyonu çağırılacak
<?php
}
?>
şeklinde bir düzenleme yapabilirsiniz. www.aytugakar.info/joomla-kod/194-modulu-ya-da-yaziyi-uyelerden-gizlemek.html
&JFactory::getUser(); kullanımı ile ilgili detaylı bilgi:
Accessing the current user object - Joomla! Documentation (http://docs.joomla.org/Accessing_the_current_user_object)

Mugetsu
20-02-2012, 11:24
Akar hocam biraz geç cevap veriyorum kusuruma bakmayın http://www.aytugakar.info/joomla-kod...-gizlemek.html buradaki ilk örneği başarı ile yaptım

Uyarı yazısı için

<?php
$user =& JFactory::getUser();
$user_id = $user->get('id');
if (!$user_id)
{
?>
Lütfen üye olun.
<?php
}

?>
ama
Modül yerleşimi için ise;

<?php
$user =& JFactory::getUser();
$user_id = $user->get('id');
if (!$user_id)
{
?>
<jdoc:include type="modules" name="left" />
<?php
}

?>
burdaki <jdoc:include type="modules" name="left" /> anlamadım buraya üye olanların görmemesi için modül pozisyon ismini mi yazacagız denememe ragmen yapamadım yardımcı olur musunuz nerede hata yaptım

Akar
20-02-2012, 15:02
<jdoc:include type="modules" name="left" /> anlamadım buraya üye olanların görmemesi için modül pozisyon ismini mi yazacagız denememe ragmen yapamadım yardımcı olur musunuz nerede hata yaptımBu kod Joomla modül pozisyonunu çağıran temel koddur. Orada örnek left pozisyonu.

Mugetsu
20-02-2012, 23:53
Bu kod Joomla modül pozisyonunu çağıran temel koddur. Orada örnek left pozisyonu.
Akar hocam kolay gelsin bir türlü yapamadım bende resim çektim göstereyim buradaki oturumu aç ve üye ol menülerini üye olunca aynı şekilde kaldırabilir miyiz?438

Akar
21-02-2012, 01:33
Akar hocam kolay gelsin bir türlü yapamadım bende resim çektim göstereyim buradaki oturumu aç ve üye ol menülerini üye olunca aynı şekilde kaldırabilir miyiz?438Sizinki menü içinde bir öğe. Ona bu şekilde uygulayamazsınız. Benim verdiğim özellik modül pozisyonu için. Modül içindeki öğelerden yalnızca bir kısmı için değil.