PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drupal 7.x Drupal 7.12 ile Gelen Bir Saçmalık

Mehmet ULUÇ
16-02-2012, 18:31
Menü öğelerini ister sistemle gelen menü bloklarıyla isterse Menu Block eklentisi ile daha evvel Drupal 6'da olduğu gibi Drupal 7'de de yerleştiriyor ve sürekli olarak doğru alanlara yöneliyorduk bu öğeleri tıkladığımızda. Ancak Drupal 7.12'de ters giden bir şeyler var ve menü öğeleri bir ton saçmalık içeriyor. Drupal sitesinde tüm aramalarım ne yazık ki başarısız olmuş durumda. Sanırım kimselerin sorundan haberi yok.

Sorun Nedir?

Diyelim ki bir içeriğe "spor" isimli bir yol verdik. Bu durumda domainismi.com/spor öğesindeysek menu bağlantısı doğru şekilde çalışıyor. Ancak diyelim ki spor kategorisinin alt öğelerinden birindeyiz. domainismi.com/spor/fenerbahce-spor-kulubu olsun mesela. Bu durumda menu öğelerimiz saçmalamaya başlıyor. Aldığı link spor/.... şeklinde oluyor ve bu durumda da ne yazık ki "sayfa bulunamadı" ibaresiyle karşılaşıyoruz. Ayrıca temiz urller aktifken de deaktifken de her durumda menü öğelerimiz temiz url halinde yayına giriyor. Kaç zamandır bu sorunla boğuşuyorum ama henüz dişe dokunur bir ilerleme sağlayamadım. Ayın 1'inde bitirmem gereken proje ayın 1'inde güncelleme yaptığım için askıda kalmış durumda.

Başlangıçta üzerinde çalıştığım projede problem vardır diye düşündüm ancak yeni alanlara yeni Drupal 7.12'ler kurdum ve her seferinde aynı sorunla karşılaştım.

Bu sorundan haberdar olan, sorunun çözümüne yönelik bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Ümit
16-02-2012, 19:03
menu_block 7.x-2.3 | drupal.org (http://drupal.org/node/1427396)

Hatayı aradığımda karşıma yukarıdaki güncelleme çıkıyor sadece.

Mehmet ULUÇ
16-02-2012, 19:08
Ümit senin arama kabiliyetini biliyorum. İlgilendiğin için teşekkür ederim. Mümkünse bana anahtar kelimleri verebilir misin? Bu eklentiyi kullanıyorum zaten bununla çözülmüyor.

Ümit
16-02-2012, 19:26
"Drupal 7.12 sub-menu items page not found" olarak arama yaptığımda hataya daha yakın sonuçlar alıyorum.

Mehmet ULUÇ
16-02-2012, 19:51
Şimdi yukarıda eklemeyi unuttum sanırım. Mesela spor'un alt öğesindeyiz ya menu öğesine tıklayınca /spor/node/1 oluyor. Sayfa bulunamadı oluyor doğal olarak. Bir daha menuye tıkladığımızda bu sefer spor/spor/node/1 oluyor. Tekrar tıkladığımızda spor/spor/spor/node/1 oluyor ve böylece sürüp gidiyor. Normalde kesinlik olmalıydı menu öğesinde ama göreceli olarak işliyor ve urlnin son kısmı hariç kendinden önceki kısımları alıyor.