PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ dosya izinleriyle alakalı bir gelişme?

gokhan
18-02-2012, 12:58
merhabalar;

düne kadar sitemde yazma izni ile hiç bir sorun yoktu kurulum yaparken bile klasörlerim 755 dosyalar 644 config de 444 du ve rahat rahat modulde yüklüyordum config bilgilerinizde değiştiriyordum ve sistem bilgisi/klasör izinlerine baktığımda yukarda verdiğim rakamlara rağmen yazılabilir gözüküyordu ama dünden beri durum böyle olmadı izinler aynı olmasına rağmen ne modül yüklüyor nede config değiştiriyor. host sağlayıcımı aradım sunucu bi değişiklikmi yaptınız diye sordum ama hiç bir değişiklik olmadığını söyledi

şimdi böyle birşey neden oldu anlamadın çözüme gelirsek sonuçta klasör izinlerini tek tek vererek çözülür bu ama böle birşey işime gelmiyor izin ver sonra güvenlik için tekrar kapa işime gelmiyor açıkçaşı bu problemi nasıl aşabilirim ?

Saygılarımla...

Ümit
18-02-2012, 16:17
Modül yüklerken alınan hata nedir?

gokhan
18-02-2012, 16:21
kardeş tam aklımda deyil ama yazma izniyle ilgili birşey
sonuçta ben klasör izinlerini verirsem yüklüyor.

benim anlamak istediğim şey siteyi kurarken ana dizine atıyorum ve ne yüklercem yükliyim config ayarlarını değiştiyim bir sorun olmuyordu ve klasör izinlerine hiç dokunmadığım halde ama 2-3 gündür bakıyorum illa elle CMOD ayarları yapmam gerek neden böyle oldu

Akar
18-02-2012, 20:25
Şu anda chmod değerlerinde dğişiklik var mı ya da sistem bilgisinden bakınca yazılabilir görünüyor mu o önemli. Dosya ve dizin izinlerinde değişiklk yoksa ve yazılabilir gözükmüyorsa sunucuda değişiklik olduğu kesindir ama hizmet aldığınız yer sunucnun sahibi değildir. Dizin ve dosya izinlerinde değişiklik yoksa ve sistem bilgisinde bunlar yazılabilir görünüyorsa, ftp katmanı aktif olup bilgilerinde sorun olabilir. Aldığınız hata bedir görmemiz lazım, sizin de bu arada üstteki 2 cümlede söylediklerime bir bakmanız lazım.

gokhan
20-02-2012, 01:52
ilk siteyi kurarkende ve ondan sonraki günlerde dahil orada yazılabilir yazıyordu hatta kıllandım dosyanın CMOD larına bi bakayim dedim config 444 dü klasörler 755 dosyalar 644 dü bu nasıl böyler olur diye şaşkınlığı yaşamıştım ve tabiki işimede gelmiti 777 vermeden modül bileşen ve genel ayarlarda değişiklik yapabiliyordum. ama nedense son birkaç gündür yazılamaz yazıyor sunucu sahibi bir tanıdık ve hiç birşey yapmadım abi sadece cpanel bi güncelleme yaptı diyor geçen gün onlamı alakalı acaba akar hocam ilgin için teşekkürler
bu arada istanbul buluşmasına bizimde katılmamız mümkünmü acaba ?

Akar
20-02-2012, 01:59
ilk siteyi kurarkende ve ondan sonraki günlerde dahil orada yazılabilir yazıyordu hatta kıllandım dosyanın CMOD larına bi bakayim dedim config 444 dü klasörler 755 dosyalar 644 dü bu nasıl böyler olur diye şaşkınlığı yaşamıştım ve tabiki işimede gelmiti 777 vermeden modül bileşen ve genel ayarlarda değişiklik yapabiliyordum. ama nedense son birkaç gündür yazılamaz yazıyor sunucu sahibi bir tanıdık ve hiç birşey yapmadım abi sadece cpanel bi güncelleme yaptı diyor geçen gün onlamı alakalı acaba akar hocam ilgin için teşekkürler
bu arada istanbul buluşmasına bizimde katılmamız mümkünmü acaba ?Orada yazılabilir olup olmadığını size söylüyor sistemi, yani sizin için yazılabilir ya da sizin için yazılamaz. Genel değil. Dolayısıyla 755 dizin ve 644 dosyada size yazılabilir demesi normal. Bu değiştiyse sunucuda durum değişmiş demektir, onu anlamak için sormuştum zaten bunu...anlamış olduk. Hizmet aldığınız yer bu durum hakkında bilgi sahibi değilse muhtemelen sunucuyu kendi yönetmiyordur ya da yetersizdir. Bu kadar basit :)

gokhan
20-02-2012, 02:04
Hocam tşk. paylaşım için bu arada istanbul için birşey demedin :)

Akar
20-02-2012, 02:10
Hocam tşk. paylaşım için bu arada istanbul için birşey demedin :)Az vakit sebebiyle hızlı okuduğum için orayı es geçmişim. Herkes katılabilir. Türkiye'nin nerelerinden katılanlar oluyor, ilgili konularda paylaşıyoruz. Size neden mani olalım ki :) Her isteyen katılabiliyor buluşmalarımıza. Buluşma konularımızı takip etmeniz yeterli.