PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : haber sitesinin katagori kendi site atmam mümkün mü ?

gokhan
18-02-2012, 18:02
başlıkta dediğim gibi bir haber sitesinin katagörisi var bunun rss sini bilmiyorum nasıl öğrenebilirim veya katagorisindeki konuları siteme çekecek bir bileşen veya modul varmı?

Akar
18-02-2012, 20:19
RSS adresi olmadan çekemezsiniz tabii.

Şerafettin
18-02-2012, 21:08
RSS adresi yoksa eğer elinizde ve illaki o sitedeki haberleri yada içeriği sitenizde göstermek isiyorsanız . Sitenin göstermek istediğiniz yerini aşağıdaki kodları kullanarak yapabilirsiniz.

<p style="text-align: center;"><style type="text/css">
#haber {
overflow: hidden;
position:absolute;
top: -1360px;
left: -328px;
background-color: #000000;
width: 618px;
height: 1535px;
}
</style>
<div id="haber">
<iframe frameborder="0" scrolling="No" width="618" height="1535" src="http://altin.bigpara.ekolay.net/"</iframe>
</div></body> </p>

HTML kodunu Ön İzleme yapmak için şu adresi kullana bilirsiniz.
Tryit Editor v1.5 (http://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_background-position_pixel)

Örnek Olarak İse:
1. Önce sitenin hangi alanını gösterecekseniz bunu belirliyorsunuz.
407
2.Daha sonra yukarıda verdiğim HTML kodlarını ve bu kodları Ön izmenesini yapabileceğiniz adresi kullanacak ayarlamaları yaplıyorsunuz.
408
3.Bir Metin Belgesi açıp oluşturduğunuz bu HTML kodunu metin belgesi içine yapıştırıyoruz. Daha sonra Metin Belgesini Farklı Kaydet bölümünden ; Dosya Adı:bir-isim.html olarak yazıyoruz. ismin sonuna .html koymayı sakın unutmayın.
409
410
oluşturduğumuz .html dosyasını sitemizin ana dizinine atıyoruz. eğer bunu modül de göstereceksek;
Modül Yönetiminden > Yeni > Kapsayıcı - Çevreleyici modülüne tıklıyoruz.
ana dizine attığımız dosya ismini URL: bölümüne yazıyoruz /dosya-ismi.html şeklinde
411

iste bu oluştuduğunuz modülü Makalede yayınlaya bilirsiniz. Yada sitenizin ana sayfasında modül olarak.
Not: İçeriğini sitenize alancağınız siteden izin alsanız daha iyi olur.
Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım faydası olur. "Sürçü lisan ettiysek affola."

Akar
18-02-2012, 21:30
iste bu oluştuduğunuz modülü Makalede yayınlaya bilirsiniz. Yada sitenizin ana sayfasında modül olarak.
Not: İçeriğini sitenize alancağınız siteden izin alsanız daha iyi olur.
Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım faydası olur. "Sürçü lisan ettiysek affola."Çok iyi anlatım oldu.

Şerafettin
18-02-2012, 22:08
Çok iyi anlatım oldu.
Teşekkür ederim Akar hocam. Video şeklinde yapacaktım ama pek zamanım olmadığı için hızlıca bunu yapabildim.
Bilgi paylaştıkça güzeldir. cmsturk ve buradan bunu öğrendim.

GNCTürk
18-02-2012, 22:31
Hocam anlatım için çok teşekkürler güzel bir anlatım olmuş...yalnız benim takıldığım nokta sitenin belirli yerini nasıl belirliyoruz...yani oranı nasıl buluyoruz?...Saygılar..

Şerafettin
18-02-2012, 22:37
Sen bir siteden haberleri kendi sitende yayınlamak istiyorsun değil mi.
Haberlini almak istediğinin sitenin neresinde yayınlanıyorsa bu haberler o alanı HTML kodları arasına alıyorsun.
Site adresi verin isterseniz daha iyi yardımcı olurum.
TakiptekiSenetler.Com (http://www.takiptekisenetler.com) istesinde bunu yaptım. birkaç siteden haberleri kendi sitemde yayınladım.

GNCTürk
18-02-2012, 22:55
hocam benim yapamdığım boyutları belirlemek boyutları belirlerken neye dikkat ediyoruz tarayıcıda cetvel falan kullanmam mı gerekiyor?..saygılar..

Şerafettin
18-02-2012, 23:04
top: -1360px; left: -328px; background-color: #000000; width: 618px; height: 1535px;
Buralardan ayarlamalari yapabirsiniz

Macit
19-02-2012, 00:30
Anlatım gerçekten güzel ellerinize sağlık.

Şerafettin
19-02-2012, 01:04
Anlatım gerçekten güzel ellerinize sağlık.Teşekkür ederim .

gokhan
20-02-2012, 00:24
güzel abilerim dünden beri giremedim nete ama gerçekten bu konu ile ilgili gösterdiğiniz alaka için çok tşk eder. İsterimki Sizlerden Allah inşallah razı olur. bu olay çok mantıklı geldi gerçekten.

birde abicim şuanda bu anlatılanrı deneyemiyorum iş yerine gidince deniyecem inşallah ama kafama şu takıldı benim mainbody ile adamların mainbody pixel tutmuyor yani onu içeriği kullandığı yer 950 px benim kulanmak istediğim yer 750 px acaba bun la ilgili bir sorun olurmu diye düşünüyorum ama yarın deniyecez inşallah bakalım olcakmı

bir sorum olcak bide sitedeki katagörileri anasayfada ayrı ayrı modül gibi nasıl gösteririz örnek olarak Ja Temelline mi ne o template te olduğu gibi veya şu site ERDOĞAN ŞAHİN, SMMM, ERDOĞAN ŞAHİN, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (http://www.erdogansahin.com.tr/)

haber katagörilerini anasayfada modül olarak yayınlamış sanırım böyle birşey yapmak için nasıl bir yol izlemeliyiz.

Saygılarımla...