PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 2.5'te Temaya Yeni Modül Pozisyonu Nasıl Eklerim

istemihan05
18-02-2012, 23:19
Joomla 2.5'te Temaya yeni bir modül pozisyonu eklemek istiyorum. Kullandığım tema BT Arise (http://demo.bowthemes.com/bt-arise/), bu temada tek parca olan slideshow modül pozisyonunu iki parca yapmak istiyorum. 2.5 te bunu nasıl yapabilirim.

412

Resimdeki siyah alana yeni modül pozisyonu gelecek.

Ümit
19-02-2012, 01:06
index.php 'de modülün görünmesini istediğin yere aşağıdaki kodu yapıştır.

<jdoc:include type="modules" name="Yeni123" />

TemplateDetails.xml aç ve position etiketlerinin bulunduğu alana aşağıdaki kodu ekle.

<position>Yeni123</position>

istemihan05
19-02-2012, 09:38
İlgin için teşekkürler hocam. Fakat ben 1.5'te index.php düzenlemesini görüyorken 2.5'te bulamadım. 2.5'te index.php yi nasıl düzenlerim ? Nerede ?

istemihan05
19-02-2012, 09:41
BT Arise, temasını kullananlar BT Arise Formunu (http://bowthemes.com/bt-arise-corporate-joomla-template/)ziyaret etsinler. Tüm sorun ve isteklerin cevapları var. Ümit hocam ilgin için tekrar teşekkür ederim

Akar
19-02-2012, 15:21
BT Arise, temasını kullananlar BT Arise Formunu (http://bowthemes.com/bt-arise-corporate-joomla-template/)ziyaret etsinler. Tüm sorun ve isteklerin cevapları var. Ümit hocam ilgin için tekrar teşekkür ederimDüzenleme için Tema Yöneticisinde gelen temalar listesindeki Tema sütununda bulunan isme tıklayın. Soldakiler temanın sitilleridir, bir temada birden fazla sitil olabilir. Varsayılan temadaki gibi mesela. Ortada olan tema sütunundaki ise temanın kendisidir. Tıkladığınızda index.php, offline.php, error.php ve css dosyalarını düzenleyebileceğiniz sayfaya gider.

istemihan05
19-02-2012, 15:51
Teşekkürler hocam.

refikantalya
03-03-2012, 10:41
mrb, ben de joomla 2.5.0 sürüm ile colorshop vm2 temasını kullanıyorum.slide modül indirdimşyükledim ama çalıştıramıyorum.temanın position 12 bölümünde Info: Assign the component VirtueMart to a menu item uyarısı çıkyor.bu bölümde ürünlerimin slide şeklinde görüneceği bir modül oluşturmak istiyorum.temanın css stil dosyasında da input.vm2-add_quantity_cart {background:url(../../../components/com_virtuemart/assets/images/vm2-sprite.png) no-repeat scroll 0 0 transparent !important;} şeklinde bir kod yazılı. acaba ne yapmalıyım 3 gündür bununla uğraşıyorum.

ceviktekin
13-03-2012, 11:09
temayı güzel editlemissin

Akar
13-03-2012, 12:52
mrb, ben de joomla 2.5.0 sürüm ile colorshop vm2 temasını kullanıyorum.slide modül indirdimşyükledim ama çalıştıramıyorum.temanın position 12 bölümünde Info: Assign the component VirtueMart to a menu item uyarısı çıkyor.bu bölümde ürünlerimin slide şeklinde görüneceği bir modül oluşturmak istiyorum.temanın css stil dosyasında da input.vm2-add_quantity_cart {background:url(../../../components/com_virtuemart/assets/images/vm2-sprite.png) no-repeat scroll 0 0 transparent !important;} şeklinde bir kod yazılı. acaba ne yapmalıyım 3 gündür bununla uğraşıyorum.Çözülmüş konulara yazdığınız mesajlar dikkatimizi çekmiyor maalesef. Konu nasılsa çözülmüş, teşekkür mesajı falan olabilir gibi bakıyoruz olaya ve konuya girmeyi diğer yeni konulara göre geriye bırakıyoruz. Sizin der mesajınızı görmemişiz. Bunun yerine zaten konu ile alakası çok olmayan sorunuz için doğüru alanda yeni konu açmanız, sorunuzun görilmesini, daha kısa sürede cevaplanmasını, ayrıca bu sürecin tüm ihtiyaç sahipleri tarafından izlenebilmesi ve daha sonra arandığında bulunabilmesini kolaylaştırır.

hugeboss
19-03-2012, 08:11
temayı güzel editlemissin

Aynen güzel editlemiş istemihan05 arkadaşımız. favicon'uda değiltir bari hocam o kadar uğraşmışın bari onuda değiştir :)

Birde keywords, title ve description'a çok fazla karakter yazmışsın seo açısından dezavantaj olabilir bu. Aynı temayı bende kullanmıştım.

İyi çalışmalar dilerim.