PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üye Aidat Takibi

Şerafettin
19-02-2012, 01:37
Merhaba arkadaşlar.
Sitemde iki tip üyelik var biri standar üyelik digeri ücretli üyelik.
Ücreti üyelik ise kendi içinde 3 grub Bir Aylık, İki Aylık ve Üç Aylık
Benim sorunum şu;
Diyelim ki bir kullanıcı Bir Aylık üyelik talebinde bulundu ve ücreti gönderdi. Kullanıcı Özel üye yapıldı ve sadece özel üyelerin okuyabildiği makalelere ulaşabiliyor.
Bu üye Bir Aylık Özel Üye ve bir ay sonra süresi bitiyor.
Bu üyelerin aidat larını nasıl takip edebilirim. Ne zaman sona ereceğini , otomatik olarak bir kaç gün önceden bildiren mail gönderebilirmi üyeye ve admine.

Akar
19-02-2012, 03:35
Akeebasubs, ücretsiz bir abonelik eklentisi. Ben kullandım ama kullandığım sitenin yönetimini bıraktım, yeni arkadaş da epeyce değiştirdi sağolsun...örnek gösteremiyorum onun için. Gayet iyi bir eklenti ve yönetimden takip yapılabilir. Ayrıca gelişmiş abone eklentileri var. Şu anda bir projeyi AEC ile yapılandırıyorum, son derece iyi. Onu da gösteremiyorumi, çünkü müşterim yayına girene kadar siteyi gizli tutuyor. Bunun yanında yine çok iyi OSE ve PayPlans var. Gerçekten bu 3 abonelik eklentisi çok iyi, belki de en iyisi PayPlans. En makulü ise AEC. En bedavası ise sadece ve yalnızca Akeebasubs :)

Belki 10 tane abonelik eklentisi vardır. Son saydığım üçü ücretlidir. Tamamına JED dizinden ulaşabilirsin. Google'da membership joomla şeklinde aratıp extensions.joomla.org üzerinde çıkan herhangi bir neticeden ilgili kategoriye kolaylıkla ulaşabilirsin.

Şerafettin
19-02-2012, 04:27
Teşekkürler Akar hocam. AEC nın türkçe dil dosaysı mevcutmu aceba? nereden bulabilirim

Akar
19-02-2012, 04:41
Teşekkürler Akar hocam. AEC nın türkçe dil dosaysı mevcutmu aceba? nereden bulabilirimMaalesef yok. Çevirisi de epeyce zaman alır; 130 kb yönetim, işlemcilerle birlikte 230 kb'a yakın ön yüz dili. Sadece ön yüzde gereken yerleri çevirmek yeterli olur bence. Yine de bu işte çevirmem gerekirse forumda paylaşırım.

Şerafettin
19-02-2012, 12:05
tamam Akar hocam teşekkürler. umarım çevirisini paylaşırsınız

Şerafettin
19-02-2012, 20:33
Arka hocam eklentiyin kullanmı hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Ben elle girecegim üyelerin özel üyeliklerinin bitiş tarihini. süre dolduğunda tekrar normal üye olsunlar. Özel üye dediğim yazar yetkisi verdiğim kullanıcılar.

Akar
19-02-2012, 22:49
Arka hocam eklentiyin kullanmı hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Ben elle girecegim üyelerin özel üyeliklerinin bitiş tarihini. süre dolduğunda tekrar normal üye olsunlar. Özel üye dediğim yazar yetkisi verdiğim kullanıcılar.Vallaha o biraz kazık bir soru. Ben de sadece kurarken, ilgili alanlara bakıp ne dediğini anlamaya çalışarak kurdum. Anlatacak kadar ezbere bilmiyorum. Özel üye forumlarında sorarsanızi vakit buldukça sorduğunuz yerelere bakıp cevap vermeye çalışırım. Ücretli eklenti yardımlaşmasını orada yapıyoruz malum.

Şerafettin
19-02-2012, 23:00
Teşekkürler Akar hocam. tamam konuyo orada açarım artık.
Türkçe dil çevirisini de artık Google Translate ile yapmaya çalışacağım artık

Akar
20-02-2012, 00:22
Teşekkürler Akar hocam. tamam konuyo orada açarım artık.
Türkçe dil çevirisini de artık Google Translate ile yapmaya çalışacağım artıkTek sorun vakit...yoksa çeviri yapılır. Şimdi ben elimdeki işte mecbur kalmzsam çevirisini paylaşırım garantisi veremiyorum; çünkü vakit sıkıntım var :)