PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hackerlar yine iş başında!..

GNCTürk
20-02-2012, 18:47
S.A arkadaşlar bugünlerde hackerlar yine iş başındalar...benim bulunduğum hostuda hacklediler...herkes sitesinin tam yedeğini alsın..bir de bana şöyle adam akıllı bir host önerirseniz makbule geçer...saygılar..

Akar
20-02-2012, 19:00
Aleyküm selam.

Hosting önerisi yapmıyoruz kardeşim. Zaten kendimiz bu işi yapıyoruz...hem de reklam verenler dışında olumlu-olumsuz reklam oluşmasını istemiyoruz. Bu işi yapan biri olarak objektif şekilde konuşmak gerekirse;

Hacking her zaman her yerde, her sunucuda da olabilir. Yani kimse "bak sunucu hacklendi, adam işi bilmiyormuş kıhkıhkıh" demesin. Yalnız bazıları bu tehditlere bilgisizlik ya da işe ilgisizlik sebebiyle son derece açıktır. Ayrıca sorun vukuunda ne yapackların bilemeyecek kadar aciz ve tedbirsiz hizmet verenler var. Bunlarla çalışmadığınız sürece en iyisini yapmış olursunuz. Yoksa en iyi yer de saldırı alabilir, güvenlik duvarları yıkılabilir. Tecrübeli kimselerle çalışın, abuk sabuk siteler barındıran yerlerle asla çalışmayın*, sıfıra yakın sorun olsun, sorun olunca da hemen çözüleceğinden emin olun.

*Hizmet almadan evvel mesela adult izni sorun, irc sunucusu falan sorun kullanacakmış gibi. Varsa oradan hizmet almayın. Benzer şeylerle test edin hizmet vereni.

GNCTürk
20-02-2012, 19:09
Aleyküm selam.

Hosting önerisi yapmıyoruz kardeşim. Zaten kendimiz bu işi yapıyoruz...hem de reklam verenler dışında olumlu-olumsuz reklam oluşmasını istemiyoruz. Bu işi yapan biri olarak objektif şekilde konuşmak gerekirse;
Hacking her zaman her yerde, her sunucuda da olabilir. Yalnız bazıları bu tehditlere son derece açıktır. Ayrıca sorun vukuunda ne yapackların bilemeyecek kadar aciz ve tedbirsiz hizmet verenler var. Bunlarla çalışmadığınız sürece en iyisini yapmış olursunuz. Yoksa en iyi yer de saldırı alabilir, güvenlik duvarları yıkılabilir. Tecrübeli kimselerle çalışın, abuk sabuk siteler barındıran yerlerle asla çalışmayın*, sıfıra yakın sorun olsun, sorun olunca da hemen çözüleceğinden emin olun.

*Hizmet almadan evvel mesela adult izni sorun, irc sunucusu falan sorun kullanacakmış gibi. Varsa oradan hizmet almayın. Benzer şeylerle test edin hizmet vereni.Özür dilerim sizin host işi yaptığınızı bilmiyordum...o zaman özel mesaj falan atsanız olur mu?...saygılar

Akar
20-02-2012, 20:25
Özür dilerim sizin host işi yaptığınızı bilmiyordum...o zaman özel mesaj falan atsanız olur mu?...saygılarKOnu doğrudan benim yaptığım işle ilgili değil aslında. Daha çok, olumlu-olumsuz reklam olmaması, reklamı reklamverenler dışında bir şekilde kabul etmememiz ile ilgili.

kaderebak
20-02-2012, 20:39
Bana pm at ben sana tavsiye edeyim , 2006 dan beri sürünüyorum :) iyi bilirim bu işleri :)

GNCTürk
20-02-2012, 21:06
Teşekkürler Akar hocam bilgilendirme için...Bir de arkadaşlar sistemi hackleyen kişiler "--------" diye kendilerini terörist gösteren bir grup bir de Türkiye'den yapmışlar Turkey yazıyor altta...aynı gurup tarafından hacklenen oldu mu acaba?...saygılar..

Ramazan SAKİN
20-02-2012, 21:07
Her site, her sunucu hack yiyebilir. Önemli olan hack yedikten sonra sunucunuzun size çözüm üretme hızı ve çözüm yollarıdır. Öyle sunucular vardır siz hack yediğinizi anlamazsınız bile. Öyle sunucularda vardır kendilerine bile faydaları yoktur.

Akar
20-02-2012, 21:30
Teşekkürler Akar hocam bilgilendirme için...Bir de arkadaşlar sistemi hackleyen kişiler "--------" diye kendilerini terörist gösteren bir grup bir de Türkiye'den yapmışlar Turkey yazıyor altta...aynı gurup tarafından hacklenen oldu mu acaba?...saygılar..Yine müdahale etmiş oluyorum ama zaten tek derdi birkaç index.html atıp isim göstermek olan grupları burada istemeden de olsa reklam etmiş olmayalım. Hacker isimlerine yer vermeyelim. Aynısının hacklediği başka site var mı yok mu faydası yok nasılsa kimseye.

GNCTürk
21-02-2012, 15:40
Yine müdahale etmiş oluyorum ama zaten tek derdi birkaç index.html atıp isim göstermek olan grupları burada istemeden de olsa reklam etmiş olmayalım. Hacker isimlerine yer vermeyelim. Aynısının hacklediği başka site var mı yok mu faydası yok nasılsa kimseye.
Öncelikle kusuruma bakmayın arkdaşlar bu kişiler sürekli aynı olunca sinirlendim biraz..internette arama yaptım ve bulduğum ip adreslerini Ankara bilişim suçları daire başkanlığında bulunan arkadaşıma gönderdim ve o da inceleme yapmış bana dönüş yaptı şahıs Türkiye de....şehrinde ikamet ediyormuş..Artık bundan sonra iş bana düşüyor savcılığa dilekçe vermem gerekiyor deliller hazır cpanelime giren son ip de uyuşuyor....artık bakacağız adalet yerini bulacak mı? Tekrar başınızı ağrıttığım için kusuruma bakmayın..Saygılar..

sukruak
16-10-2012, 00:50
Sitelerinizde hala index duruyor. BEnce bir an önce sitelerinizi yedeklerden geri dönüş yapın.

Hosting konusunda dilerseniz yardımcı olaniliriz size. Ya da akar ile iletişime geçebilirsiniz.