PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : özel admin paneli yapmak

gokhan
21-02-2012, 19:24
merhabalar,

konuyu açtığım yer doğrumu bilmiyorum ama bir proje hazırlıyorum yaptığım siteyi müşteriye verdiğimde admin panelinde kısıtlama yapmak istiyorum ornek olarak resimde görüldüğü gibi üst menüdede hepsini kaldırım sadece Site/Denetim Masası olsun istiyorum ama çok mu istiyorum bilmiyorum :)

Saygılarımla...

Akar
21-02-2012, 19:40
Menüleri kaldırmak için modül yöneticisinde yönetim şeklinde filtreleme yapıp üst menüyü kapamak yeterli ama bu pek de kullanışlı bir şey olmaz. Üstelik yeterli seviyede Joomla yönetim bilgisi olmayınca bu bir kâbusa dönüşebilir. Joomla 2.5 kullanırsanız bu işler daha kolay olabilir.

gokhan
21-02-2012, 19:46
Hocam Bu dediğimi bir firma yapmış üst menüye site yazan yere yönetim paneli yazdış oda şuan ki denetim masası link

birde ortadaki menüden çıkması gerekenleri çıkarım bi kaç bileşen içindeki uzantıyı koymuş bunu nasıl yapacam hangi yollardan gidecem editlemem gereken php dosyası ne olmalı

birde duzenleyici yetkisi olan bu şekilde görsün admin girin full olsun gibi bir ihtimal varmı acaba hocam

gokhan
21-02-2012, 19:48
hocam 2.5 de bu istediğim şeyi yapabilirmiyim kolayca aynı bu şekilde :)

Akar
21-02-2012, 20:12
2.5 ile her alanda seçenekler düğmesinden izin seviyelerini ayarlayabilirsiniz. 1.5 üzerinde bu işi kodlar üzerinden yapmak gerekir. Zaten yeni işler için 1.5'i unutun. Hâlen kullanmadığınız için çekiniyorsanız 2.5'i yerelde kurup bir şeyler yapın, denemelerinizi yapın.

gokhan
21-02-2012, 21:44
doğru söylüyon hocam artık 2.5 e geçmenin vakti geldi...