PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google ve Joomla

aligultekin34
21-02-2012, 22:35
Slm Arkadaşlar Google da üst sıralarda çıkmamız için joomla'da yapmamız gerekenler nelerdir. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

Uğur
21-02-2012, 22:55
-Özgün içerik
-Eklediğiniz içekeriklerin hepsi ayrı ayrı meta eklemek
-Düzgün anlaşılır menü yapısı
-Site haritası
-Site haritasının xml ya da başka versiyonla Google amcaya okutmak

aklıma gelenler bunlar.

aligultekin34
21-02-2012, 23:09
Aytuğ abi meta kısmı ne kadar bir etki yapıyor sitede

mhusty
22-02-2012, 00:18
-Özgün içerik
-Site haritası

aklıma gelenler bunlar.

Uğur Abi yeterince Güzel açıklamış yapılması gerekenleri..Ben artı bir şey daha ekleyim İçerik başlıklarını <h1> tagı arasında yazarsan Google açısından ek bir avantaj yakalarsın... Meta taglarıda siteye büyük etki sağlar .. Google'da arama yapıldığında sizin içeriklerinizin doğru aramalarda çıkmasını sağlar...Ben Joomla! ve Acesef Bileşeni ile Google'da istediğim yerler geldim tavsiye ederim

aligultekin34
22-02-2012, 00:47
Bilgi için teşekkürler :D

synthetic
22-02-2012, 16:41
-Özgün içerik
-Site haritası

aklıma gelenler bunlar.

Sanırım içeriğin özgün olması google için çok çok önemli değil. Geçenlerde tesadüfen bir joomla forum sitesinin içeriklerimi kopyalayıp bir harf bile değiştirmeden kendi sitesinde yayınladığını farkettim. Anahtar kelimeleri kullanarak google'da arama yaptığımda bu site en üst sırada çıkıyorsa ve ben o içeriği giren ilk kişi olmama rağmen beni o sitenin arkasına atıyorsa benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Kısacası google'ın ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelere içeriği özgün olmasa bile öncelik verdiğini düşünüyorum (Meta etiketlerini tek tek girdiğimi de belirteyim)

nizamgl
22-02-2012, 17:18
sadece özgün içerik tek başına pek bişey ifade etmez yukarıda sayılanların hepsi bir bütündür

synthetic
22-02-2012, 17:46
sadece özgün içerik tek başına pek bişey ifade etmez yukarıda sayılanların hepsi bir bütündür

Evet bir bütündür ve sanırım o bütün de tek başına pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü yukarıda bahsedilenleri özenle yerine getiriyorum ama buna rağmen benim içeriklerimi çalan adamlar benden daha üste çıkabiliyor. Vurgulamak istediğim buydu.

Akar
22-02-2012, 20:12
İçerik özgünlüğü bir kriterdir ama zamanz aman durum belirli sebeplerle değişebilir. Genel blog işçin özgün yazı birinci derecede önemliyken, sektörel bilgi sitelerinde özgünlük ikinci plana düşer; çünkü bilgi belirli ölçüde standarttır. Yine de kimse kopya içeriğin, hedefe giden yolda bir adım olduğunu iddia edemez.

aligultekin34
23-02-2012, 16:42
Aytuğ abi bu joomlanın bu seo ayarlarında adrese son ek ekleme özelliği birşey kazandırıyor ya da kaybettiriyormu. Mesela joomla.gen.tr de bu özellik kapalı. Bize o kısımdaki ayarlar hakkında bilgi verebilirmisin ?

mhusty
23-02-2012, 18:05
uzantsının .html yapılması sadece bir seo tekniğidir.. Google html Siteleri daha çok sever o yüzdende biz son eklere .html ekleyincede biraz katkısı oluyor tabi...