PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Kunena Toplam Kullanıcı: sayısını az gösteriyor.

thex
22-02-2012, 17:01
Merhaba arkadaşlar,
Kunena son sürüm kullanıyorum. j173 kullanıyorum. ve üye bileşeni olarak CB kullanıyorum.

1-Forum için tıkladığımda kunenanın en alt sağ tarafında Toplam kullanıcı yazıyor. Benim üye sayım örneğin 100 se burda 85 gösteriyor. Bunu birebir güncelleştirmeyi nasıl yapabilirim.

2- Yine forumun en altındaki Kullanıcı listesine tıkladığımda burdaki listede "Son ziyaret" sütununun olmamasını nasıl ayarlayabilirim?

Şerafettin
22-02-2012, 21:01
Üyeleriniz foruma giriş yaptığı zaman forumda görünün üye sayısı artıyor diye biliyorum. aynı sorun bende de var

Akar
22-02-2012, 21:21
Üye senkronizasyonu yapın Kunena içinden. Çünkü Joomla kullanıcıları foruma ilk defa giriş yapmadan evvel Kunena üyesi sayılmaz sistemde. Senkronizasyon yaptırırsanız Kunena üyesi olarak istatistiklere girer.

thex
23-02-2012, 13:12
Üye senkronizasyonu yapın Kunena içinden. Çünkü Joomla kullanıcıları foruma ilk defa giriş yapmadan evvel Kunena üyesi sayılmaz sistemde. Senkronizasyon yaptırırsanız Kunena üyesi olarak istatistiklere girer.

Peki bunu otomatik senkronizasyon yaptıramıyormuyuz.

Birde senkronizasyonda hangi seçeneği seççem. Tüm üyeleri listeye alması için yani.

Clean user cache This function allows a user to see hidden categories right away if you change the user group in Joomla (Registered, Author etc).
Add user profiles to everyone Kunena adds new user profiles only if user enters to the forum. This function makes default profiles to all existing users.
Remove user profiles from deleted users Kunena does not remove user profiles from deleted users, it just hides them. This option allows you to remove all deleted profiles.
Update user names in messages This option will reset all author names in posts to username or real name depending on your Kunena configuration.

Akar
23-02-2012, 13:43
Otomatiği yok, üyeler foruma girdikçe forum üyesi oluyorlar zaten otomatik. Tümünü seçebilirsiniz.