PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomladan için nası bir Cpanel almalıyız?

GNCTürk
23-02-2012, 15:55
S.A değerli arkadaşlar joomla severler olarak joomladan daha iyi yararlanabilmek için Cpanelimizde(ben Cpanel kullanıyorum da) neler olmalı yani hostingimizden neler isteyebiliriz.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar...

Akar
23-02-2012, 19:42
Pek öyle bir tanım yok aslında. cPanel cPaneldir. Mühim olan sunucunun nasıl yapılandırıldığı. Joomla eskisi gibi çok özellik arayan bir sistem değil. Artık windows sunucularda dahi çoğunlukla sef dahil iyi şekilde çalışabiliyor. Ancak sunucunun yapılandırması sorunlu ise Joomla değil ne kullansanız sıkıntı oluyor. Örneğin Joomla gibi sistemler kendi başına gösterdiğiniz eklentiyi kurma kabiliyeti olan sistemler. Bunun için sunucuda bazı izinlerin doğru yapılandırılmış olması gerekiyor. Bunun gibi yani. Onu da soramazsınız hizmet alacağınız yere. Hazır sistemler için uygun mu dersiniz en çok.

aligultekin34
23-02-2012, 19:45
Aytuğ abinin dediklerine ek olarak Joomla için sunucu gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Joomla Sistem Gereksinimleri - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-sistem-gereksinimleri)

kaderebak
23-02-2012, 23:39
Dosya izinleri sağlam olmalıdır , bazı host firmaları güvenlik açısından izinleri kullanıcılara manuel yaptırırlar , buda joomla için çok sıkıntılı bir durumdur, bir cahce silersiniz , kullandığınız bileşende kendi cache ini oluşturuyorsa cache boşalttığınızda bileşenin veya modulün yeniden düzgün çalışması için yeniden dosya izinlerini ayarlamanız gerekir..

Cpu limitiniz iyi olmalı , joomla ne kadarda sistem kaynaklarını çok yemesede , ileride kullanacağınız bileşen , modul , plugin ler server ı yormaya başlayacak, buda site performansını etkileyecektir..

Yine bunun yanında memory limitiniz de biraz fazla olamlı , buda bazı bileşenlerde sorunla karşılaşma manız açısından iyidir..

Her joomla ile %100 uyumlu reklamlarına kanmayın , host kiralarken çok iyi bir araştırma yapınız..