PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ iletişim sorunu - Gmail Yapılandırma

seri_ac
23-02-2012, 19:24
iyi günler
joomla 1.7 üzerinde gelen iletişim bileşeninden iletişim sayfası oluşturuyorum.
iletişim sayfasına atadığım mail adresi ...@gmail.com olduğunda herşey sorunsuz çalışıyor fakat ....@domain.com uzantılı bir mail atadığımda sitede gönderildi olarak gösteriliyor fakat doldurulan form o mail adresine gitmiyor.
Mail adresi çalışıyor,sıkıntı ne olabilir acaba?

Akar
23-02-2012, 19:43
iyi günler
joomla 1.7 üzerinde gelen iletişim bileşeninden iletişim sayfası oluşturuyorum.
iletişim sayfasına atadığım mail adresi ...@gmail.com olduğunda herşey sorunsuz çalışıyor fakat ....@domain.com uzantılı bir mail atadığımda sitede gönderildi olarak gösteriliyor fakat doldurulan form o mail adresine gitmiyor.
Mail adresi çalışıyor,sıkıntı ne olabilir acaba?Kullanılan gönderim yöntemi ile ilgili sorun olabilir. Genel yapılandırmadaki sunucu sekmesinde e-posta sunucusu ayarlarını kontrol etmelisiniz.

seri_ac
24-02-2012, 00:58
448
şuanki ayarlar resimdeki gibi..php mail kısmını smtp yapmam gerekiyor sanırım

BozTurk
24-02-2012, 01:15
evet e-posta gönderme protokolünü gmaile göre ayarlamalısın bu durumda sorunun çözülecektir büyük olasılıkla..

ayrıca alt kısmında bulunan smtp ayarlarınıda ücretsiz mail sağlayıcına göre ayarlamalısın bunun için ise googlede "gmail smtp ayarları" diye aratmanda fayda var diye düşünüyorum

Ümit
24-02-2012, 01:18
Smtp yaparken SMTP Bağlantı Noktası ve Sunucusu ile ilgili sıkıntı yaşamamak için sunucu yönetimine danışmanız gerekli.

seri_ac
24-02-2012, 01:46
ordaki adres şuan gmail fakat değişecek ...@domain şeklinde bir adres olacak,bu ...@domain adreside google apps ile kullandığımdan yine google ayarlarını kullanmam yeterli olur her halde?

Ümit
24-02-2012, 01:49
Diğer e-posta istemcilerini yapılandırma - Gmail Yardım (http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=tr&hlrm=en&answer=78799)