PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Temada makale başlıkları olsun modül başlıkları olsun klasik font ların dışına çıkmak

gokhan
24-02-2012, 16:19
S.a. abiler kardeşler

bunu bir 1.5 de soruyorum ama diğer sürümlerdede geçerli olması şartı ile ;)

makalede istediğim alanlarda modül başlıklarında farklı font makale başlıklarında farklı bir font kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim (istediğim font olması gerek)

Saygılarımla...

gokhan
24-02-2012, 18:32
makale için bir plugin buldum Adı HD-Gfonts plugin die oda belli başlı fontları yapıyor ama fontlar fena deyil :)

Yazı tipleri: Cantarell, Cardo, Crimson Text, Cuprum, Droid Sans, Droid Sans Mono, Droid Serif, IM Fell Double Pica, Inconsolata, Josefin Sans Std Light, Lobster, Molengo, Neucha, Neuton, Nobile, OFL Sorts Mill Goudy, Old Standard TT, PT Sans, Philosopher, Reenie Beanie, Tangerine, Vollkorn ve Yanone Kaffeesatz.

ama bu fontlar türkçe deyil :D hadi bunuda halettik diyelim modul işini nasıl yapacağız

Akar
24-02-2012, 19:16
CSS dosyasında düzenleniyor bunlar. Modül başlıkları moduletable h3 ile tanımlanır Oradan bulup font-family:"Fontİsmi", Serif; şeklinde ekleyebilirsin.

gokhan
24-02-2012, 20:53
abi onu biliyorum ama farklı fontlar var stil fontlar

moduletable h3 e yazdımğım fontlar olmuyor.

yazıyorum o gidiyor default oluyor :)

Akar
24-02-2012, 22:36
abi onu biliyorum ama farklı fontlar var stil fontlar

moduletable h3 e yazdımğım fontlar olmuyor.

yazıyorum o gidiyor default oluyor :)Onu css dosyasına dahil etmen lazım. Font nereden gelecek; bilgisayarda ya sa sitede yüklü olması yahut yüklü olan bir yerden çağırılması (Google Fonts gibi) lazım. Bunun için @font-face kullanıyoruz. Fatih Hayrioğlu'nun sağlam bir anlatımı vardı; zamıonda oradan okumuş epeyce uygulamıştık. Fontları siteye yükleyip font-face ile işliyorsun css dosyasında. Sonra aynı dosyada dilediğin yerde bu fontu kullan diyebiliyorsun. Dolayısıyla sitede dilediğin yerde o font kullanılıyor. Uygulama anlatımı da yaparım ama zamana bağlı. Sen çözersen sen anlat bir başlık açıp. Çözemezsen bu konu altında de ki "yapamadım" (:p) sonra biz anlatalım gene detaylı.