PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Html Filtreme

mhusty
24-02-2012, 23:01
Merhabalar 1.5 sitemde html filtreleme nasıl yapabilirim ? Yani başka bir siteden kopyala yapıştır yapıldığında o sitedeki css ve div etiketlerinide alıyor biliyorsunuz..Ama ben kopyala yapıştır yapıldığında o sitedeki css ve divleri almasını istmeiyorum tertemiz şekilde yazılsın...Bunun için html filtreleme olması gerekli bu özellik 2.5 ' te var biliyorum 1.5'te nasıl yapılcağına dair bir fikrim yok ..

Şerafettin
24-02-2012, 23:24
Yalnış anlamadıysam eğer sizin istdiğiniz böyle birşey;
1.Sizin forumdaki imza bölümünü kopyalıyorum.
452
2.İçerikğe direk yapıştırdığımda yazıdaki renk kodlarını ve fontlarını olduğu gibi alıyor.
453
3.Burada görüldügü gibi yazının HTML kodları felan hepsi görülüyor.
454
4.Bu HTML kodlarını görünmesini istemiyorsanız. Sayfa üstündeki [show/hide] ye tıklıyoruz editör özelliklerini gizliyoruz ve ve kopyakadığımız içiriği yapıştırıyoruz
455
5. [show/hide] ye tekrar tıkladığınız zaman yazıda ki html kodları felan hiçbiri görünmeyecek.
456

Umarım yalnış anlamamışımdır.
Not : Benim yazım editörüm CJE Download (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads)

mhusty
24-02-2012, 23:31
Yalnış anlamadıysam eğer sizin istdiğiniz böyle birşey;
1.Sizin forumdaki imza bölümünü kopyalıyorum.
452
2.İçerikğe direk yapıştırdığımda yazıdaki renk kodlarını ve fontlarını olduğu gibi alıyor.
453
3.Burada görüldügü gibi yazının HTML kodları felan hepsi görülüyor.
454
4.Bu HTML kodlarını görünmesini istemiyorsanız. Sayfa üstündeki [show/hide] ye tıklıyoruz editör özelliklerini gizliyoruz ve ve kopyakadığımız içiriği yapıştırıyoruz
455
5. [show/hide] ye tekrar tıkladığınız zaman yazıda ki html kodları felan hiçbiri görünmeyecek.
456

Umarım yalnış anlamamışımdır.
Not : Benim yazım editörüm CJE Download (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads)

allah razı olsun abi ellerine sağlık.. İstediğim şey bu ama show/hide olmadan direk yapıştırdıktan sonra bunu html taglarını filtreleyen bir sistem yok mu ? Çünkü siteyi güncelliyecek kişi eminim bununlada uğraşmak istemicektir.. Ama buda bir çözüm yolu en kötü bu yol ile halledeceğiz..

Şerafettin
24-02-2012, 23:45
Bişey değil. Çok zor değil ben anlatmak için uzun uzun anlattım biraz.
"show/hide" tıklayacak yapıştıracak sonra tekrar "show/hide" ye tıklayacak yazım editörleri çıkacak.
Birde şu var
1.yazı yazdığımız alanda maus ile sağ tıklıyoruz "Paste as Plain Text" e tıklıyoruz.
458
2. Karşımıza çıkan ekrana içeriği yapıştırıyoruz.
459
3. Sayfa alındaki "Insert" e tıklıyoruz .
460

mhusty
24-02-2012, 23:53
Bişey değil. Çok zor değil ben anlatmak için uzun uzun anlattım biraz.
"show/hide" tıklayacak yapıştıracak sonra tekrar "show/hide" ye tıklayacak yazım editörleri çıkacak.
Birde şu var
1.yazı yazdığımız alanda maus ile sağ tıklıyoruz "Paste as Plain Text" e tıklıyoruz.
458
2. Karşımıza çıkan ekrana içeriği yapıştırıyoruz.
459
3. Sayfa alındaki "Insert" e tıklıyoruz .
460

bak bu işiimi görebilirim abim çok teşekkür ederim :)

Şerafettin
24-02-2012, 23:55
Rica ederim birşey değil:)

Akar
25-02-2012, 00:01
Ayne filtre olayı 1.5'te de var, zaten 1.5'te başladı ama kapsamı daha dar. Etiketleri elle girmen lazım ya da beyaz liste seçersin, hiç bir etiket girmezsin...o da olur. İçerik yöneticisine gelince Seçenekler düğmesinde.

gokhan
25-02-2012, 00:07
ayriyetten Windows 7 > İnternet Explorer 9 da bu özellik var editör alanına sağ tıklıyon sadece yazıyı yapıştır diyorsun

mhusty
25-02-2012, 00:09
Ayne filtre olayı 1.5'te de var, zaten 1.5'te başladı ama kapsamı daha dar. Etiketleri elle girmen lazım ya da beyaz liste seçersin, hiç bir etiket girmezsin...o da olur. İçerik yöneticisine gelince Seçenekler düğmesinde.

Bu tam istediğim şeydi bu zamana kadar ihtiyaç duymadığım için Joomla!'nın bu özelliğini kullanmadım..Teşekkür ederim abi...

ayriyetten Windows 7 > İnternet Explorer 9 da bu özellik var editör alanına sağ tıklıyon sadece yazıyı yapıştır diyorsun

evet ama i9 kullancaklarını pek sanmıyorum aytuğ abinin verdiği yöntem kullanıılabilirlik açısından mükemmle teşekkür ederim tekrardan herkeze :)