2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa BirinciBirinci 12
13 iletiden 11 ile 13 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    54

Standart Cevap: kategori link modülü

inşallah ! bi sitem var açıp açıp bakıyorum hala 1.0 ile yaptığım )

şimdi bu konuyla alakalı olarak çok hızlı bir şekilde istediğime yaklaştım.
    ama iki şey kafamı kurcalıyor.

Module Articles - Newsflash bununla yaptım yapacağımı 18 sayfa vardı bende 20 sayfa göster dedim.
    tamam sağda sütünda gösterdi.

sorun 1. = "Kategori2" şu şekilde bi ismi var. alttaki linklerde boyut olarak enine onu geçmiyor ama o linklerin olduğu uzun diktördgenin yarısı boş. bu diktörgenin enini nasıl küçültebiliriz ? %50 küçültsem tam olur. ( şu an position5) te.

sorun2 = ben bu modülü sadece kategori2 nin sayfalarında göstermek istiyorum. şimdi hem kategori2 sayfasında hemde içindeki sayfalarda gözüküyor. sadece içindeki sayfalarda gözükse daha hoş olur. ( olmazsa bunada şükür derim )

( ayrıca Module Articles - Newsflash yerine diğerlerini kullansam benim konumumda bi değişiklik olur mu ?) adcanced options kısmındaki şu ayarların bi etkisi olur mu ? Alternative Layout
    Module Class Suffix olursa nasıl olur ?
    Konu ugurus tarafından (01-03-2012 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

İletiler
    2.515

ugurus mümkün oldukça farklı konular için farklı başlık açın ki başkaları tarafından da taranırken kolayca bulunabilir olsunlar.

Boyut değiştirme için temanın orasına etki eden css sitilini tesbit edip (firebug kullanılabilir) css dosyasından düzenleme yapmak lazım.

Bir modülü sadece belirli sayfalarda göstermek için iki yol var. Modüldeki içerik bir menüye bağlanır ve modül içinde o menü öğesine atama yapılır. Ayrıca modülde varsa menü ID seçeneği kullanılabilir.

Son dediğinizi anlamadım. class suffix bir css son eki kullanımıdır ve modülün görsel sitilleri ile ilgilidir. Bu arada yönetimde neden İngilizce kullandığınızı da anlayamadım. İngilizce tanımlarda basit sorularınıza bile cevap bulmakta zorlanabilirsiniz. Az bilenler cevap veremez.

Katılımcı Üye
    İletiler
    54

2-3 akfit başlığım var tek konu üzerine. ara ara açacağım başlıklar

bu sayfadaki sorunlarımı bir şekilde çözdüm. başka seçenekler seçtim gözüme güzel gözükene kadar oynadım. şu an bi sorun yok teşekkürler.

türkçe dil dosyaları ile ilgili yükleme yapmadım daha . şu an yaptığım site çok basit ve yalın bir site olduğu için hızlıca kurdum inşa ettim.
    diğer sitelere yükleyeceğim dil dosyalarını ama genelde ingilizce kullanıyorum herşeyi bilgisayarda .

class suffix ve benzeri yerler için ayrıca başlık açacağım. kafama takılan noktaları orada anlatırım.

teşekkürler.

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa BirinciBirinci 12

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri