2 iletiden 1 ile 2 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    35

Thumbs up mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ?

site joomla 1.7 / joomla 2.5 e geçme derslerine baktı fakat problem olur diye şu veritabanına hangi dizine yukleme yapacağımı vede yukleme yapmayı ;mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ve yeni (eklentileri üzerinde eklenti yaparak görmek için) olarak kurup çalıştırmak için
    ;+ sitemin ;demosunu nasıl kurabilirim hosta ve ya pc ye eklentileri en azından deneyerek problemsiz demoda deneyip yapabilirmiyim joomla 2.5 de daha önce problem yaşamıştım, şimdide ben korkudan sadece yedek alıp siteye hangi dizine yukleme yapacağımı vede yukleme yapmayı bilmiyorum? yardım edebilirmisiniz
    Eklentilerden dolayı sıkıntı yaşarım ve site gider diye korkuyorum da
    adminde guncelleme 2.5 mevcut şu an
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  adsız.JPG
Görüntüleme: 3
Büyüklüğü:  84,4 KB (Kilobyte)
    .
    şu veritabanına mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ve yeni (eklentileri üzerinde eklenti yaparak görmek için) olarak kurup çalıştırmayı yapamıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
    ARTIK JOOMLA 2.5 GEÇEYİM (hemde öğrenmiş olurum)

İletiler
    2.515

Standart Cevap: mevcut sitemizin veritabanını kurup demoxxxx.com olarak çalıştırmayı ?

Kusura bakmayın ama ben demek istediğinizi pek anlayamadım. Noktalamalar konusunda o kadar kendinizi zorlamadan sadece derdinizi noktalar ile cümlelere ayırsanız durum netleşir sanıyorum. Gösterdikleriniz dosya dizinleri. Veritabanı phpmyadmin içerisine yer alır. Farklı bir dizinde kurulum yapmak istiyorsanız public_html içinde bir klasör oluşturup onun içinde çalışabilirsiniz.

1.7 serisi zaten 2.5 serisi ile aynı altyapıdadır ve normal bir sürüm güncellemesi mantığında yükseltme yapılır. Bu sebeple çok çekinmenize gerek yok. Sadece işlemden evvel yedek almanız yeterli. Yedek alırsanız sorun olduğunda geri dönmeniz mümkün olur.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri