2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
23 iletiden 11 ile 20 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    41

Standart Cevap: milliyet.com.tr de ki gibi bir foto galeri bileseni ariyorum

K2 Bileşeni ve eklentileri işinizi görebilir.

K2 | The powerful content extension for Joomla! developed by JoomlaWorks

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

K2 mi?

Biraz daha açıklarmısınız, K2 ile bizim istediğimiz birşeyi nasıl yapabiliriz ki?

Katılımcı Üye
    İletiler
    41

Simple Image Gallery Pro - Joomla! image galleries redefined! mesela bunun gibi eklentileri var.Ztn sizinde istemiş olduğunuz foto galeride sosyal ağlarda paylaşma ve yorum yapma gibi özellikler var bu eklenti ve k2 bileşeninin gücü ve sizin css ve php bilginize bağlı olmakla birlikte ortaya şahane bir çalışma çıkabilir.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

İlginiz için teşekkür ederim. ama;
    1) verdiğiniz adresteki galerinin K2 ile bir alakası yok. K2 olmadanda çalışabiliyor. ( yanlışım varsa düzeltin lütfen)
    2) diğer çoğu slider / galeri de takıldığımız ana 2 nokta var. daha önceki yanıtlarda da belirtmiştim
    a) resme tıklanınca yeni resme geçmesi ( bu verdiğiniz eklentide var )
    b) aradaki bir resme reklam alabilme, tıklanınca o linke gitmesi ( verdiğiniz eklentide bulamadım )

Bu nedenle bu galerinin benim için diğer galerilerden pek bir farkı kalmıyor.

Yanlış anladıysam,beni bilgilendirin lütfen.

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

Üstadım senin aradığın tamı tamına tab plugini ile yapılır. İster altına numera koarsın ister yazı. Denemediğim ve yapmadığım şeyi asla tavsiye etmem. boşuna arama hem çok kolay hem de çok görsel.

[URL="http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/article-elements/articles-tabs"]burdan içerik için tab eklentisi bulup/URL] deneyebilirsin. pişman olmayacaksın
    Konu mimicom tarafından (26-03-2012 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

gerçekten ilgilenmenize çok sevindim.
    Yanlış anlamadıysam:
    1.Tab : 1.Resim
    2.Tab : 2.Resim
    3.Tab : 3.Resim
    ...
    Şeklinde olacak değil mi ?

şunu merak ediyorum : bir sonraki tab'a nasıl geçiş vereceğiz? içeriğe tıklanarak bir sonraki tab'a geçen bir tab sistemi olduğunu zannetmiyorum.

Gümüş Üye
    İletiler
    1.232

Joomla! 2.5 - Navigation

şu tab işine yarayabilir

İletiler
    2.515

Alıntı lynx´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
    Sizden de bu yanıtı aldığımıza göre, artık joomla da buna uygun bileşen arama olayından vazgeçip, bir php coder ile görüşmenin zamanı geldi de geçiyor.
    Yok aslında kesin olarak bunu da demiyorum. 10.000'e yakın sadece JED üzerinde Joomla eklentisi var. JED üzerinde bulunmayan da 1-2bin Joomla eklenti mevcut. Benim bilmediğim, atladığım, unuttuğum eklentiler her zaman olabiliyor. Ama önemli olan şu; Joomla bunu beceremez ya da bunun yapılmasına imkan vermez diye bir şey yok. Çevre bilmeyebilir, biz anlatıyoruz

Burada yapılmadığını düşündüğümüz şey arada üçüncü, onüçüncü, yirmibeşinci gibi resimler yerine reklam çıkması. Bunun için iyi bir koder şart diyorum. Diğer arkadaşların önerileri ne yazık ki yetersiz. Arkadaşlar atladığınız nokta bu aradaki reklam olayı. Reklam her seferinde elle eklenmeyecek tabii ki...yoksa ne anlamı kaldı değil mi? Bir albüme faraza 50 resim eklenecek, rasgele ya da belirtilmiş sıralarda reklam girecek. Diğer albüme 30 resim eklenecek, yine aynı şekilde aralarda reklam. Diğer tarafları o kadar sorun değil. 10'ar resimli galeriler yapılsa, resme bağlantı verilebilen herhangi bir şey iş görürdü. Ancak bu bile kesinlikle kullanışlı olmazdı.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

Teşekkürler angelaus,

Bu iş tabla çözersek,mimocanın ve sizin ellerinizi öpeceğim ! ama bana çok yanlış geliyor.

Ne kadar fakrlı bir bakış açısıdır bu anlamadım, ya ben anlatamıyorum, ya gerçekten çok güzel bir bakış açısı yakaladınız,ama ben anlamıyorum.

Senin verdiğin örnekteki tab'ı inceleyelim:

Verdiğin örnekte, altta oklar mevcut. o oklara tıklanılarak bir sonraki tab'a geçiş yapılabiliyor. Peki bu geçişi o oklarla değilde içerikte yeralan resme tıklayarak nasıl yapıcaz?

Yani her eklenen yeni öğeye,tek tek bu okların linkini vermek gerekmeyecek mi?

Gümüş Üye
    İletiler
    1.232

işte burada bir php bilen birini tutup okların yerine tıklanma alanını resmin sağ ve sol tarafına genişletebilirsin.resmin ortasına da reklam linki gelir ama reklam sayfasında sağ ve sol ok linklerini phpci ile kaybettirebilirsin bile

2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri