1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
23 iletiden 1 ile 10 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    90

Standart milliyet.com.tr de ki gibi bir foto galeri bileseni ariyorum

Merhaba,

Bazen insan ne aradığını bilmediği için aradığını bulamıyor. Benim bu sorunumda sanırım öyle. Ama inşallah yardimlarinizla bunu da çözeriz .

Soru : milliyet.com.tr vb. Bir çok haber sitesinde olan foto galeri sistemine ihtiyacım var.
    En önemli özelliği :

1 foto galeri de resme tiklayinca sonraki resme geçmeli
    2 eğer o resimlerin biri reklam olan bir resimse tıklandığında verilen linke gidecek.

Benim inceledigim birçok foto galeri ya light box açıyor, ya oklarla ileri geri yaptırılıyor vs. peki reklam resmine verilecek linke gitmesini nasil yaparız ?

Çok takıldığım bir nokta oldu bu. Tek başıma çözemiycem.

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

Standart Cevap: milliyet.com.tr de ki gibi bir foto galeri bileseni ariyorum

Bu tür problemin tek çözümü tab plugin i ile çözülmesidir. Joomlaworks un tab eklentisini kurduktan sonra kapalı editör ile içerikte resimlerini yayınlayabilirsin. böylese resim 1 2 gibi isteğin şekilde yayınlarsın. bir modül ile de ön sayfada en son eklenenler resimleri başlıklarıyla yayınlayarak ilgili kategoriye çekersin.
    En kolay ve en güzel yolu budur. Denenmiştir. Üstelik siteni bir bileşen yükleyerek kasma zahmetinden de kurtarmış olursun.
    Kolay gelsin.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

Ilk,önce yanıt için tesekkür ederim.

Kesinlikle farklı bir bakış açısı , aradığım da bu zaten.

Ama ;

1 bu içeriği düzenleyecek olan ben değilim.bir editör.dolayısıyla her yeni foto galeri albümü için,yeni bir tab module uyarlaması zor olmayacak mi ?
    2 daha önemlisi, tab modulunde, içerideki resme tiklayinca bir sonraki resme geçmesini nasil sağlayabiliriz ki ?bunun tab modül ile çözülmesi daha zor değil mi ?

Katılımcı Üye
    İletiler
    159

Yootheme Widgetkit Slideshow'u kullanarak istediğin gibi bir galeri oluşturabilirsin. Altta rakamlar, sağ ve solda ileri geri resim değiştirme, reklam resmi ve diğer resimlere link verme, resim için açıklama alanı daha birçok şey. Her albüm için yeni bir Widgetkit Slideshow modülü oluşturacak.

{loadposition} 'u kullanarakta istediğin içerikte ve diğer içerijlerde de yayınlayabilirsin.

Burdan inceleyebilir ve indirebilirsin
    ''Birgün Değil Hergün BEŞİKTAŞ''
    Suluova.org & Suluovam.com & Sifir5.com

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

Açıklayıcı yanıt için teşekkür ederim.Aradığım yanıt bu idi.

Eklentiyi deneyip sonuçları sizinle paylaşacağım.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

eklentiyi incelemeye çalıştım.

Aradığımız en büyük özellik, " 1 foto galeri de resme tiklayinca sonraki resme geçmeli " idi. Ama bu bu modülde olmayan bir özellik, illa oklara tıklamak gerekecek.
    Benim zaten takıldığım nokta burası: hurriyet, millyet,mynet ... hepsindeki foto galerilerde fotoğrafa tıklayınca sonraki fotoğrafa geçiyor. Ve müşterimizde doğal olarak öyle bir fonksiyon istiyor.

inşallah çözüm bulabiliriz.

ilginize yeniden teşekkürler

İletiler
    2.515

Kullanacağınız eklentiye karar verirseniz belki üzerine tıklama olayını çözmeye çalışabiliriz. Bu özellik normalde hwdphotoshare bileşeninde mevcut. Ancak araya reklam girme talebi herşeyi bozuyor. Bunu da özellik olarak hwd'den isteyelim. Nisan ayında yeni serisi çıkacak nasipse. Belki ekler.

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

Yanıt için teşekkür ederim yeniden.

1) Eklentinin benim açımdan çok da bir önemi yok aslında.altta numaralar olan herhangi bir slider işimizi görebilir. örnek olması açısından,arkadaşın verdiği Widgetkit Slideshow - YOOtheme üzerinden gidebiliriz.

2) hwdphotoshare denemiştim. Açıkçası çok hoş bir bileşen olduğu söylenemez. evet tıklanınca değişme özelliği mevcut,ama bayağı bir editleme yapacağız.Hadi onu da komple düzenledik, araya reklam girme olayı burada çok zor olacak gibi.

Benim takıldığım nokta şu; bu projeyi ürettiğimiz firmanın bir bilgi işlem sorumlusu var. ve asp hayranı. zaten onu yenip joomla/php hakkında yol katedene kadar ak ile karayı seçtik.

Şimdi de bu foto galeriyi tüm haber sitelerinde görüp,joomla da çözemeyince çok negaif etki oluşturdu bize.

İletiler
    2.515

Alıntı lynx´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
    Yanıt için teşekkür ederim yeniden.

1) Eklentinin benim açımdan çok da bir önemi yok aslında.altta numaralar olan herhangi bir slider işimizi görebilir. örnek olması açısından,arkadaşın verdiği Widgetkit Slideshow - YOOtheme üzerinden gidebiliriz.

2) hwdphotoshare denemiştim. Açıkçası çok hoş bir bileşen olduğu söylenemez. evet tıklanınca değişme özelliği mevcut,ama bayağı bir editleme yapacağız.Hadi onu da komple düzenledik, araya reklam girme olayı burada çok zor olacak gibi.

Benim takıldığım nokta şu; bu projeyi ürettiğimiz firmanın bir bilgi işlem sorumlusu var. ve asp hayranı. zaten onu yenip joomla/php hakkında yol katedene kadar ak ile karayı seçtik.

Şimdi de bu foto galeriyi tüm haber sitelerinde görüp,joomla da çözemeyince çok negaif etki oluşturdu bize.
    ASP hazır sistemlerde olan herhangi bir şeyi php hazır sistemlerde bulmak mümkün aslında. Yani ASP hayranı olan arkadaşınızın beğendiği hazır bir şey varsa php için de vardır, Joomla içinde kullanılabilir en azından. Burada çözümsüzlük yok da daha çok hazır çözüm olmayışı gibi bir şey var. Yoksa Joomla için vaktimiz ve becerimiz ölçüsünde yapmadığımız şey yok, forumda dışında da zaman içinde kurduğumuz profesyonel ekiplerimizle yapmadığımız şey yok belki de bugüne kadar. Birimizin yapamadığını öbürü muhakkak yapıyor. Burada olay, size lazım olan hazır çözümün bulunmayışı bence. Negatif etki oluşturmaması lazım diye düşünüyorum.

Ha, sıfırdan bir galeri kodlatacağım dersiniz; talepleriniz karşısında talep edine bütçeyi de sağlarsınız, olur...neden olmasın. Belki bunu yapan kişiyi de bulmakta zorlanıyorsunuz; onu da anlıyorum. Ben bu tür bir bileşeni tümden kodlayamam, kodlayanın da vaktinin olması lazım, paraya ihtiyacı olması ve ihtiyacı olan para üzerinde sizle anlaşabilmesi lazım. Bu olmuyorsa php koder bulmak çok daha kolay. Bir php kodere istediğiniz galeriyi yazdırıp Joomla içinde gömülü kullanabilirsiniz. En kötü ihtimal bu olabilir.

Bu forumda istediğiniz bileşeni kodlayabilecek kapasitede arkadaşlar var ama hepsi de kendi işinin gücünün sahibi ve vakitlerini kendi işlerine harcıyorlar. Yani bu, Joomla!'nın bizi utandırmasını gerektirmez.

Negatif etki olması için, bunun Joomla ile yapılamıyor olması; Joomla!'nın buna müsaade etmiyor olması lazım. Joomla!'nın kendisinin varlığı bu olumsuzluğa mani

Katılımcı Üye
    İletiler
    90

kesinlikle size katılıyorum. Konunun joomla ile alakası yok,bizim beceriksizliğimiz.

Ama bilmiyorum sizin çevreniz nasıl -benim şansıma sanırım- insanlara joomla diyince öcü görmüş gibi korkuyorlar.
    Sırf bu olaydan bıktığım için bir dershane ile görüşüyorum, dilim döndüğünce birkaç saatde olsa öğrencilerine joomlayı anlatmaya çalışacağım inşallah.

Sizden de bu yanıtı aldığımıza göre, artık joomla da buna uygun bileşen arama olayından vazgeçip, bir php coder ile görüşmenin zamanı geldi de geçiyor.
    Konu lynx tarafından (26-03-2012 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri