4 iletiden 1 ile 4 arası.

Standart Virtuemart modülleri çalışmıyor

Günlerdir uğraşıyorum Virtuemart Modülleri çalışmıyor 20 ye yakın modülden sadece iki tanesinde sorun vermiyor Aşağıda hata kodu mevcut, Tema değiştirdim orjinal temayı kullandım sorun aynı devam ediyor.
    Ücretli fiyat süzdürme modülünü satın alıcam korkuyorum oda çalışmayacak

Warning: require_once(/home/xxx/public_html/xxx/modules/mod_vmscroller/../components/com_virtuemart/virtuemart_parser.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xx/public_html/xxx/modules/mod_vmscroller/helper.php on line 67

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/xxx/public_html/xxx/modules/mod_vmscroller/../components/com_virtuemart/virtuemart_parser.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/xx/public_html/xxx/modules/mod_vmscroller/helper.php on line 67
    Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine...!!!
    web tasarım hiperaktifdizayn.com

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Virtuemart madülleri çalışmıyor

Ama bu şekilde anlayamayız ki; çalışmak için ihtiyaç duyulan bir şeyin yerinde olmadığını söylüyor kodda. Tam olarak satırda ne var bakmak lazım. Şu satırı açıp bakmalısınız ve var, ne yazıyor diye:
    modules/mod_vmscroller/helper.php 67. satır

Akar bey; Hangi modülü kurarsak kuralım o modülde hata veriyordu, Nedenini çözdüm.
    virtuemart 2.0.2 Kurmuştum modüller buna uyumsuz Kullandığım joomla sürümü ise 1.5 eski stabel versiyonunu kurdum (1.1.9) Hiç Bir sorun yok çalışmayan tüm modüller çalıştı.

Şİmdi sorun şu ki 500 Kalem Ürün girmiştim bunu eski versiyona aktarmayı deniyorum bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. phpmayadmin de bir tanesi "jos_vm_product" öteki "jos_virtuemart_products" olarak yer alıyor.

Ben yinede hatalı satır kodunu ekliyorum,

helper.php on line 67 require_once( dirname(__FILE__).'/../components/com_virtuemart/virtuemart_parser.php' );
    Konu hiperaktifdizayn tarafından (09-04-2012 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.
    Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine...!!!
    web tasarım hiperaktifdizayn.com

İletiler
    2.515

Onu bilemiyorum, eski sürüme geçme diye bir şey denemedim hiç. 2 serisi zaten Joomla!'nın da 2 serisi için kodlandı diye biliyorum. Siz baştan hata etmişsiniz, yanlış seriyi kurmuşsnuz. Benim ezberden söyleyebileceğim bir bilgim yok bu konuda; veritabanlarını falan incelemedim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri