7 iletiden 1 ile 7 arası.

Question Xampp ile localde kurulum ve mysql sorunu?

Merhabalar. Lokalde joomla kurmak istiyorum. Xampp kurdum ve joomla kurulumuna başladım. Joomla kurulumunda 4. Adım veritabanı bölümünde gerekli boşlukları doldurarak sonraki butonuna tıklıyorum. Herhangi bir hata vermiyor. Ama aynı sayfada kalıyor. Veritabanına baktığımda tabloların oluşturulduğunu görüyorum. Tekrar sonraki dediğimde "Son sorgu geçersiz bir güvenlik anahtarı içerdiği için reddedildi. Lütfen sayfayı yenileyerek tekrar deneyin" uyarısını veriyor. Ayrıca bilgisayarımda mysql kurulu durumda. Neden kaynaklı olabilir? Nasıl çözerim? Teşekkürler.

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Xampp ile localde kurulum ve mysql sorunu?

İşletim sistemi ve xampp sürümünüz nedir? Ben bugüne kadar böyle bir sorun yaşamadım. Varsayılanda kullanıcı olarak root kullanıp parolayı boş bırakıyorsunuz.

Windows 7 işletim sistemi ve xampp 1.7.7 versiyonunu kullanıyorum. Mysqlde de kullanıcı adı belirtmemiştim. root ve şifre yok. Zaten veritabanına bağlanıp tabloları oluşturuyor. Problem şu ki; joomla kurulumu diğer adıma geçmiyor.

İletiler
    2.515

Windows 7 için başka hata bildirenler de olmuştu. Bir şey diyemeyeceğim, ben win7 kullanmıyorum, tecrübe etmedim hiç. Wamp deneyin bir de isterseniz.

Wamp ve easyphp de denedim ama değişen bir şey olmadı.. yine 4. adımda kalıyor?

İletiler
    2.515

Yalnız kullanıcı adı için root kullanmanız lazım, o varsayılan kullanıcıdır neticede elle oluşturulmuyor. Parola boş kalacak.

Katılımcı Üye
    İletiler
    112

Windows 7 e gayet iyi çalışıyor, fakat sistemde kurulu olan herhangi bir virüs programı tarzında programlar engelliyor olabilir, yada kullandığınız portda bir çakışma olabilir, programın çalışabilirliğini kontrol edin herhangi bir engelleme olmasın.
    Bilgi Paylaştıkça Güzel

Twitter @macitsari

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri