3 iletiden 1 ile 3 arası.
    Bronz Üye
    İletiler
    359

Standart Domain Satis Bölümü

Merhabalar,

bir domain satis bölümü acilacakmidir, böyle bir düsünce var mi acaba?

Alim-Satim alani..

Iyi calismalar.

Ümit A.
    İletiler
    960

Standart Cevap: Domain Satis Bölümü

Böyle bir şey düşünülmüyor bildiğim kadarı ile.

Alış-satış bölümleri kullanıcı için gerekli görülse bile yönetim için çok sıkıntı yaratıyor. Maalesef bunun gibi internet üzerinden yapılan alışverişler sırasında çok fazla olmamakla beraber dolandırıcılık olayları görülüyor.

Yapılmaz mı? Yapılır! Nasıl?

Alan adı satmak isteyen ve almak isteyenler (hosting, script satışı, site satışı da olur) konu açmadan önce yönetimin belirleyeceği bir hesaba satış ve alış yapacağı kadar tutarı yatırır. Alış ve satış işleminin sorunsuz olduğu iki kişi tarafından onaylanınca yatırılan tutar tekrar iade edilir. Bu işlem hem uzun hem de boşuna masraf (eft,havale gibi) yaratacağından çoğu kişi tercih etmeyecektir.

Bunun yerine bu tür alış ve satış işleri ile uğraşanlar için kredi sistemi oluşturulabilir. Yönetimin belirleyeceği hesaba 100 TL yatırana 100 kredi verirsin. Kredisinin tutarı kadar konu açar veya alım ve satım hakkına sahip olur. Burada da önemli olacak kontrol mekanizması. 100 kredi ile 10 konu açarsa, 1000 kredi'ye karşılık gelir. Orada ki bir dikkatsizlik, olayın içinde maddiyat olduğu için çok çok ağır sonuçlar yaratır.

Ben gittigidiyor vb. gibi alanlar üzerinden satacağım. Ama konu burada da olsun derseniz o hiç olmaz. Buradan teklif alacağınız için o da yaşanacak sıkıntının kaynağını burası olarak gösterecektir.

Sonuç olarak, güven meselesi.
    Kimseye güvenmemeli mi? Tabi ki hayır. Ama inanın kimlerin o an ne yapacağını bilemiyorsunuz.
    Akla yatacak, ileri de sorun yaşatmayacak bir çözüm önerisi olan olabilir.

1000 mesajı var. Tanıyorum. Güvenin. Alışverişim oldu.
    Yukarıdakiler ile olmuyor.

Bronz Üye
    İletiler
    359

Standart Cevap: Domain Satis Bölümü

Anlasilmistir

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri