2 iletiden 1 ile 2 arası.
    -> enesayduz <-
    İletiler
    741

Standart No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Merhaba

Yeni bir joomla sitesi kurmak yada varolan bir siteyi taşımak istiyorsunuz. Fakat adres satırına sitenizi yazdığınızda aşağıdaki hatayla karşılaştınız.

No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Bu hatanın genel sebepleri şu şekildedir;

1- configuration.php dosyanız ftp hesabınızda yer almıyor.
    2- configuration.php dosyasının chmod izinlerinde problem var.
    3- Yeni kurulum yaparken karşılaşmışsanız installation klasörü yoktur.

configuration.php dosyası yoksa, joomla kurulumunda standart gelen configuration.php-dist isimli dosyanın sonundaki -dist ekini silin ve dosyanın içerisindeki bölümleri manuel olarak düzenleyin.

installation klasörü yoksa, güncel bir joomla paketini indirin ve sadece bu klasörü ftp'den upload edin.

Yeni Üye
    İletiler
    1

Standart Cevap: No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Enes bey teşekkürler ., tarih eskide olsa konu güncel olduğu için yazıyorum. Benim bugün test'den çıkarıp sunuma açtığım şehir rehberinde karşılaştığım önemli ama sizler gibi faydalandığımız deneyimler sayesinde paniksiz şekilde atlatılabiliyor durum.
    Özetle., ana yedek alırken alan sorunu yaşamışız configurasyon.php dosyasını 0 kb olarak görünce yedekten yeniledim. Demek ki alan sorununda bu yaşanabiliyor. Bu bilgiyi birilerine faydası olur diye ekledim. Sevgilerimle...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri