2 iletiden 1 ile 2 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    147

Standart URL Takma adları hakkında bir soru

merhabalar

yeni bir drupal kullanıcısıyım. takıldığım bir konu hakkında bilginize başvurmak istedim. kısaca sorunum şu. patauto kullanıyorum ve..

URL takma adları için ayarlar kısmında pattern bölümü var. anladığım kadarı ile bu bölümde içerik türlerine göre "http://www.site.com/içerik-türü/içerik-başlığı" şeklinde bir link oluşmasını sağlamak mümkün oluyor.

yani amaç içerik ekledikçe
    site.com/içeriktürü/içerik
    formatında link oluşmasını sağlamak. sitem cmsforum.net cms sistemlerine özgü içerik türleri oluşturdum ve içerik eklediğimde içerik türüne göre link almasını, yayımlanmasını istiyorum.

cmsforum.net/wordpress
    cmsforum.net/drupal

şeklinde adresler girildiğinde adeta cmsforum.net sitesinin bir alt sitesi olarak oluşmasını istiyorum. baştan ftp üzerinden ana dizide wordpress diye bir klasör açtım ve wordpress kurdum. böylelikle link yapısı istediğim gibi olmuştu. fakat aynı yöntemi "html, php, drupal, joomla" ve benzeri yapılar içinde oluşturmam gerektiğini farkettim. ve bu durumda drupal ile hepsini yapacağımı düşündüm.

bunu nasıl yapabilirim ?

TEŞEKKÜRLER..
    webtasarim seo kare reklam
    Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır Nietzsche

Yönetici
    İletiler
    162

Standart Cevap: URL Takma adları hakkında bir soru

DDO'daki konuda da yazdım:

admin/config/search/path/patterns her bir içerik türü için ayrı ayrı düzenlenebileceği gibi tümüne irden [node:content-type:machine-name]/[node:title] olarak atama yaparsan istediğin sonuca ulaşırsın.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri