6 iletiden 1 ile 6 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    158

Standart Joomla Açtığımız Sayfaları Nereye Ne Şekilde Kayıt Ediyor ?

Merhabalar Arkadaşlar.

Bunu hep merak etmişimdir ama bi türlü nette cevabını bulamadım. mesela basit şekilde anlatmak gerekir ise, düz html ile yaptığımız siteler ayrı ayrı sayfalardan oluşurdu ör: joomla.gen.tr = index.html, joomla.gen.tr/joomla-nedir.html = joomla-nedir.html <<< işte burda ki alt sayfa olan joomla-nedir.html sayfasına her türlü müdehale edebiliyoruz varsayalım ki bu joomla bir site ve ben burda sitemin alt sayfası olan joomla-nedir.html sayfasının kaynak koduna bir kod eklemek istiyorum işte bu sayfa nerde zor bi soru farkındayım, şimdiden teşekkür ederim

Herkese iyi çalışmalar dilerim.
    Konu hugeboss tarafından (04-01-2013 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

Gümüş Üye
    İletiler
    1.232

Standart Cevap: Joomla Açtığımız Sayfaları Nereye Ne Şekilde Kayıt Ediyor ?

zor değil.

joomlada hiçbirşey dosya olarak kaydedilmez. herşey veritabanındadır.

misal joomla-nedir.html aslında index.php?component=com_content&view=article&id=1
    kodu ile çağrılır.

bu kod com_content bileşeni ( makale bileşeni) article ( son makale görünümü) görünümünü çağırır ve content tablosından 1 nolu makalenin içeriğini çekip gösterir. joomla-nedir.html yapan ise seo bileşenidir. o ayrı konu.
    Son çalışmam - AVUKAT SİTESİ
    Kişisel çalışmam - Düğün Fotoğrafçısı

Katılımcı Üye
    İletiler
    158

Alıntı angelaus´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
    zor değil.

joomlada hiçbirşey dosya olarak kaydedilmez. herşey veritabanındadır.

misal joomla-nedir.html aslında index.php?component=com_content&view=article&id=1
    kodu ile çağrılır.

bu kod com_content bileşeni ( makale bileşeni) article ( son makale görünümü) görünümünü çağırır ve content tablosından 1 nolu makalenin içeriğini çekip gösterir. joomla-nedir.html yapan ise seo bileşenidir. o ayrı konu.
    angelaus hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim konuyu açtıktan sonra sizin gibi bilgili bi arkadaşla oturup konuştuk oda sizin anlattığınız gibi anlattı. O zaman bu mantıkla düşünürsek veri tabanında makalemizin kayıtlı olduğu tabloya eklediğim kodlar o sayfada çalışırmı acaba ?
    Konu hugeboss tarafından (04-01-2013 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Gümüş Üye
    İletiler
    1.232

evet mantıken çalışmalı ( eğer içeriği alıp bir süzgüden geçiren bir plugin yoksa ( image zoom, popup gibi pluginler misal)
    Son çalışmam - AVUKAT SİTESİ
    Kişisel çalışmam - Düğün Fotoğrafçısı

-> enesayduz <-
    İletiler
    741

Veritabanı tablosundan değil, joomla editöründen ekleme yaptığınızda çalışacaktır. Editörden yapılan değişiklikler zaten veritabanı tablosuna yazılmaktadır.

Ümit A.
    İletiler
    960

Alıntı M.Enes AYDÜZ´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
    Veritabanı tablosundan değil, joomla editöründen ekleme yaptığınızda çalışacaktır. Editörden yapılan değişiklikler zaten veritabanı tablosuna yazılmaktadır.
    Konuyu okudum ama amacın ne olduğunu anlayamadım. Enes'e katılmakla beraber, statik ve dinamik site kavramını bozacak bir soru olduğunu düşünüyorum. Özellikle joomla için...

Neden neye ihtiyaç duyuyorsunuz ki, dinamik bir yapıyı statik yapı olarak kullanmak istiyorsunuz?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri