6 iletiden 1 ile 6 arası.
    Yeni Üye
    İletiler
    12

Standart Anasayfada arama sonuçlarının en altta görünmesi

Anasayfada arama yaptığımda arama sonuçları en altta çıkıyor ve rasgele resim, haberler gibi bazı modüllerin altında kalıyor.
    1. Arama sonuçları sayfası diye bir sayfa var mı bu sayfaya modül atamalarını nasıl kaldırabilirim?
    2. Eğer arama sonuçları sayfası yoksa bu sıralamayı nasıl değiştirebilirim? modül sıralamalarını değiştiriyorum ancak sonuç değişmiyor.

Standart Cevap: Anasayfada arama sonuçlarının en altta görünmesi

Adresi verebilirmisiniz? Site üzerinde görmek daha iyi olur
    www.maraswebtasarim.com.tr www.webtasarimmekani.com
    Joomlasız insan olur mu ? İnsansız joomla olur mu ? Olmaz olur mu ! Ama olmaz olsun..

Yeni Üye
    İletiler
    12

hocam siteyi henüz yayımlamadım, localhost'ta tasarım düzenlemeyi bitirmeyi bekliyorum, 1 hafta içerisinde yayımlayacağım. Ama yayımlamadan bir yorum yapmanız mümkün değil mi?

Arama yaptığınızda görünen modüllerin hangi menü'lerde gösterilecegini ayarlayın. Muhtemelen görünen modüller bütün menülerde görünsün şeklinde ayarlanmıştır, o bölüme bir bakın.
    www.maraswebtasarim.com.tr www.webtasarimmekani.com
    Joomlasız insan olur mu ? İnsansız joomla olur mu ? Olmaz olur mu ! Ama olmaz olsun..

Yeni Üye
    İletiler
    12

Ama arama butonu menüde değil. Aramadan önce görünen modüller ise sadece anasayfada görünsün şeklinde ayarlı, arama diye bir sayfa yok. Arama modülü için ayrı bir sayfa atayabilsem sorun kalmayacak aslında ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. menüler için var ama bir sayfa oluşturup ona modül atama imkanı yok galiba.

Katılımcı Üye
    İletiler
    53

Altta görünmesinin nedeni temadaki bölümlerden kaynaklanıyor, örnek verecek olursak siz mesela haber manşet diye bir eklenti kurdunuz ana sayfada banner1 pozisyonuna koydunuz, işte o banner1 diye isimlendirilen tema bölümü sitenin verdiği mesajın yukarısında kalır, eğer imkanınız var ise temanın bölümlerine bakın ve yazının alt kısmındaki bölüme eklentinizi atayın bu şekilde yukarısında görünecektir şuan aklıma başka bir yol gelmiyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri