5 iletiden 1 ile 5 arası.
    Bronz Üye
    İletiler
    337

Standart Joomla Ortam Yöneticisi Farklı Bir Bakış

başlığa nasıl bir yazı yazacağımı bulamadığım için böyle yazdım

normalde joomlaya resim yüklerken ortam yöneticisi yeni bir klasör oluşturup resimleri çoklu yükleyebiliyoruz

yada resim galeri bileşenleri ile bunları yapıyoruz bende diyorumki şimdi makale yazdık normal bir şekilde makalemize resim

yüklücez standart olarak images klasörü içine resmi çağırıyoruz yüklerken

ama makalede iken yeni bir klasör oluşturamıyoruz resim yüklemek için keşke makalede iken yeni bir klasör

oluşturabilsekte her seferinde makaleyi kaydet ortam yöneticisine git yeni

bir klasör oluştur içine resim yükle tekrar makaleye gel klasöre yüklediğin resmi çek yayınla tam bir zaman kaybı

resimler karışmasın diye paylaşmak istedim sadece joomlanın eksiklerinden bir tanesi daha çok var ama hep ufak tefek

eksiklikler var acaba düşünülmüyormu diye kendi kendime düşünüyorum buna çözüm getirilebilirmi makalede yazı yazarken

yükleyeceğimiz resmi makaleyi kapatmadan yeni bir klasör oluşturup oluşturduğumuz klasöre resim yükleyebiirmiyiz

aslında bu konu çok basit ama bir o kadarda eksik
    Joomla Bileşen - Modül - Plugin ve Hoşuna Giden Eklenti Türkçeleştirme Gönüllüsü
    Türkçe Çevirileri Google Translate ile Yapıyorum Tercüman Değilim .
    EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR

Katılımcı Üye
    İletiler
    98

Standart Cevap: Joomla Ortam Yöneticisi Farklı Bir Bakış

2.5 sürümü ile gelen Makale ekleme sayfasında Resimler ve Bağlantılar kısmından resimleri ekleyebilirsiniz hem intro resmi hem de full içerik resmini ayrı ayrı olarak Ortam yöneticisine girmeden

Bronz Üye
    İletiler
    337

bahsettiğim olay resim eklemek değil makale yöneticisinde iken yeni klasör açmak yoksa resim eklemeyi biliyorum dediğin gibi ben farklı birşey söylüyorum
    Joomla Bileşen - Modül - Plugin ve Hoşuna Giden Eklenti Türkçeleştirme Gönüllüsü
    Türkçe Çevirileri Google Translate ile Yapıyorum Tercüman Değilim .
    EFSANELER ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

İçerikleri çok olmayan siteler için zaten önceden planlanmış klasörler oluşturulur ve devam edilir. Bunun için bu tür bir mantık yürütmek doğru olsada zor değildir. O kadar da abartılı bir zaman kaybına sebep vermez.
    ama bir haber portalı veya bir dernek sitesi yapacak iseniz ve günlük 10-50 arası haber veya etkinlik giriliyorsa durum farklı. Hele bir de etkinlik resimleri için galeri oluşturmak gerekiyorsa tamamen haklı olabilirsiniz. Ama bu haklılığınız işi başarma adına vereceğiniz zaman için gerekmeyebilir. Çünkü arzu ettiğiniz images klasöründe yeni kategoriler açmak ve eklemek çok zamanınızı almaz diye düşünüyorum.
    Zaten bütün joomlacılar images klasörünü asla şişirmemelidirler. Bu olay görünmez ama çok önemli bir konudur. Yoksa bir süre sonra o kısma resim eklerken oldukça bir süre beklemek zorunda kalırlar. Bunun için mutlaka işleri için resim kategorileri ve alt kategori klasörleri açmalı ve böyle devam etmelilier. içerik eklerken resim yükleme hatası alanların çoğunlukla çektiği sıkıntı burada.
    Bu nedenle eğer uzun ooluklu bir siteniz var ise ve günlük içerik giriliyorsa madya yöneticisinden girip önceden bilinen resim kategorilerini ve alt kategorilerini bir kerede açmak doğru bir yoldur. Bunun başka bir faydası da bir haber veya içeriğinizdeki resmi düzeltme isteğinizde kolaylıkla bulma şansınızı yakalarsınız.

Gümüş Üye
    İletiler
    1.232

editör olarak JCE kullanırsan yapabilirsin
    Son çalışmam - AVUKAT SİTESİ
    Kişisel çalışmam - Düğün Fotoğrafçısı

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri