3 iletiden 1 ile 3 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    53

Standart Ana sayfada makale içinde resim boyutu ayarlaması nasıl yapılır ?

Merhaba arkadaşlar joomla 2.5 versiyonu kullanıyorum,sorum şu şekilde ana sayfada hiçbir eklenti kullanmadan seçilmiş konuları ana sayfada gösterebilmekteyiz,peki bu konulardaki eklediğimiz resmi anasayfada örneğin 100x100 ölçülerinde göstermekistesem ve konu içine girincede resmin boyutunu büyütüp 200x150 ölçülerinde görünmesini nasıl sağlayabilirim,ana sayfada resim küçük ama konu içine girince resmi istediğim ebatta göstermek, sorunum bu şekilde bu ayarlamayı hiçbir eklenti kullanmadan kodlardan müdahale etmem mümkünmü acaba,bir çok plugin denedim ama olmadı kullandığım editör ise jce editörüdür.

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Ana sayfada makale içinde resim boyutu ayarlaması nasıl yapılır ?

Eklenti olmadan yapmayı düşünmeyin. Eklentiler neticede sitenize kod etkisi ekler. Bir eklenti aslında bilseniz sizin yazacağınız kodlardan oluşur. Bu kodu yazmayı bilmiyorsanız o işi gören eklentiyi kullanmanız icap eder. Eklenti kullanmayı gerektirmeyecek daha basit seviye kodlamalara ara ara yer veriyoruz. Ancak birden fazla alanda farklı boyutlandırmalar yapmak bu şekilde mümkün olmaz.

Size BK-Multithumb eklentisini önerebilirim.

Katılımcı Üye
    İletiler
    53

Standart Cevap: Ana sayfada makale içinde resim boyutu ayarlaması nasıl yapılır ?

Çok sağolun ben sadece dediğim gibi eklentisiz yapmak istemiştim herneyse sonuçta işimi hallettim bu eklenti diğerlerine göre gerçekten iyi gerekli bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Sorun çözüldü

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri