3 iletiden 1 ile 3 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    54

Standart wordpress cpu sorunu nasıl çözülür ?

Selamün Aleyküm arkadaşlar,
    Arkadaşlar worpdresste cpu sorunu yaşamaktayım.
    muhasebesevgisi.com sitesinde wordpress ve trend web portalın lisanslı teması kuruluydu 5-6 ayda gayet iyi yerlere de getirdi beni tabi makalelerimin tamamını özgün yazdım ve her gün en az 10-15 arası haber eklemişimdir.
    Önce webarısı sitemi ansızın kapattı, Bant genişliği aşıldı sorunu yüzünden ve nedir sorun üst pakete geçirin dedim.
    .Aylık 120 gb harcamış siteniz ya 1 Şubat 2013 bekleyeceksiniz ya da kapalı olacak dediler ( 1 Şubata da 3 hafta vardı dedikleri zaman )
    Bende diğer sitemin hostu olan xxxx geçtim portal 50 paketine.
    Fakat 10 gün içerisinde turhsottan gelen telefonla aşırı cpu kullanımı nedeniyle en az portal 300 geçmem gerektiğini söyledilr ve muhtemelen bununda yetmeyeceğini bir süre sonra sanal suncuya geçmem gerektiğini söylediler.
    Bende tema değiştirdim portal 150 deyim şu anda ama kesin çözüm bu değil sanırım.
    Joomla da böylesi sorunlar olmuyor çünkü muhasebesevgisinde tekil günlük 15.000-18.000 civarı ziyaretçi varken muhasebeogretmenlerinde 20.000 tekil kişi vardı ama cpu kasma gibi sorun bulunmamaktadır.
    Wordpressle uzun vadede ilerlemek zor gibi düşünmekteyim yaşadığım sorunlar nedeniyle.
    Bu konuda fikri, yardımı ya da sorun yaşayan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa memnun olacağım.
    Allah razı olsun arkadaşlar.

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

Standart Cevap: wordpress cpu sorunu nasıl çözülür ?

CPU sorunu wordpres veya joomla ile ilgili bir sorun mudur? Önce bunu tartışmak lazım ki sonra sizin sorunlarınıza çözüm bulalım.

aşırı CPU tüketimi genellikle kullanılan bir eklenti veya bir modül, yada eklenmiş bir içerikle ile birlikte taşınmış iframeler olabilir. Bu tür şikayetler birçok kişi tarafından belirtilmiş, ama aratırmalar sonucunda bunun betik ile alakalı olmadıkları görülmüştür. Tüm bunlarla birlikte ele alırsak işin olumsuz yanının betiklerle oluşmuş bir durum olmadığı gerçeğinden hareketle sitenizdeki bütün eklenmiş eklentileri tek tek incelemek gerekir.
    CPU tüketimine neden olan eklentileri tek tek kapatıp açarak bulabilir ve problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.
    Tüm bunlar olmuyorsa sitenizin barındığı hottaki arkadaşlardan bu konuda yardım talep ediniz. onlar size nelerin sebep olduğunu söyleyeceklerdir.

Katılımcı Üye
    İletiler
    54

Standart Cevap: wordpress cpu sorunu nasıl çözülür ?

Haklsınız bir çok sorun olabilir ama yaptığım analizler ve araştırmalar sonucunda aynı ziyaretçilerde aynı sorunlar yaşanmamakta.
    P3 pluginer eklentisiyle araştırma yaptım tema kaynaklı çıktı fakat başka temalarda cpu tüketimini aşırı yapmakta.
    Başka siteden ya da başka yerden iframe kodu vb hiçbir kaynak, resim bulunmamaktadır.
    Sİzin dediğinizde doğru hosttan yardım talep etmek lazım.
    Zannedersem flash oyunlarda cpu tüketimi çok yapıyor değil mi ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri