3 iletiden 1 ile 3 arası.
    Yeni Üye
    İletiler
    1

Post Joomla 1.5.26 Kurulumunda Meydana Gelen Sorun

Merhabalar

Şimdi serverlar daha önce Php eski versiyonlarındayken bütün joomla 1.5.x veya joomla 2.x versiyonlarını kurabilmekteydim. Hatta komple tema paketi olan rockettheme veya gavicktheme joomla temalarını da kurabilmekteydim. Ancak serverlar php versiyonlarını değiştirdikten bu yana sitenizden de yüklediğim j1.5.26 uyumlu olmasına rağmen masaüstüne yükleyip servera attıktan sonra kurdum. Veritabanı tanımlamalarımı da yaptıktan sonra kurulum esnasında girdiğimde aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

Konu ile ilgili olarak beni bilgilendirebilirseniz memnuniyet duyarım. Nasıl bir şekilde kurulumu düzgün olarak yapabilirim.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla....

Standart Cevap: Joomla 1.5.26 Kurulumunda Meydana Gelen Sorun

Joomla 1.5 serisi destek süresni doldurdu

Daha faydalı ve etkili bir joomla kullanımı için 2.5 serisini öneririm

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Joomla 1.5.26 Kurulumunda Meydana Gelen Sorun

TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8` kısmında TYPE yerine ENGINE yazın.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri