2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa BirinciBirinci 12
13 iletiden 11 ile 13 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    33

Standart Cevap: Server Problemi - Illegal variable _files

tamam dır hocam birde host firması ile irtibata geçeyim

Katılımcı Üye
    İletiler
    33

biraz araştırma yaptım yabancı forum sitelerinde bu kod çıkma sebebi siteye bir saldırı oldugunda ortaya çıkıyormuş genelde sitede mybb,phbb gibi forum sistemleri kurulu oldugunda bu forum sistemlerinin açıklarından yararlanan kişiler siteye zararlı kod entegre ettiklerinde de ortaya çıkıyormuş aksilik benim sitede de mybb kurulu.
    ve birde phb sürümünden kaynaklanan açıklardan da olabilir diyor eger bu özelligi devre dışı bırakırsanız bir çok güvenlik önlemi ise çalışmaz diyor
    bilgisayarımdaki cookie sildigimde site açılıyor bir iki dakakika sonra yeniden aynı hatayı alıyorum
    B
    not:araştırmam devam ediyor
    Konu harddepo tarafından (16-01-2012 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

Katılımcı Üye
    İletiler
    33

Hocam bu proplem çözüldü hostta kurulu olan php versiyonu biraz eski idi onu son versiyon 5.3.9 yükseltik düzeldi neden böyle oldugunuda anlatayım ama benim düşüncem
    Sitedeki açıklardan yararlanan kişiler zararlı kod entegre etmişler uzak bir sunucudan sitedeki bilgileri vb çalıyorlar.Joomla ise bu uzaktan baglantı olayını kesmek için cookie atıyordu bilgisayara.
    buna nerden vardım diyorsanız bir çok yabancı forum sitesini araştırdım bir çogu olayı böyle çözmüş ve proplemlerin çogu aynı sebeb dogal olarak benim proplemde çözüldü

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa BirinciBirinci 12

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri