9 iletiden 1 ile 9 arası.

Standart Joomla.gen.tr | Ayın Sitesi |

Merhabalar, konuyu nereye açacağımı bilemedim, kusura bakmayın.
    Joomla.gen.tr sitesinde '' ayın sitesi '' sanırım yetkili arkadaşların zaman kıtlığından dolayı artık yapılmıyor. Bunun yerine en azından cmsturk.net deki gibi kişilerin yaptıkları siteleri tanıtabileceği bir bölüm olsa iyi olmaz mı? Bu forumda öyle bir yer varsa da ben göremedim. Işık tutarsanız sevinirim.

Katılımcı Üye
    İletiler
    114

Standart Cevap: Joomla.gen.tr | Ayın Sitesi |

Forum, eski günlerinden çoook uzakta... İlgilenen kimse yok. En yeni mesajlara bak, kaç gün öncesine ait? Kim düşünür "ayın sitesini"...???

Kesinlikle öyle. Eskiden nasıl sıcak bir ortam vardı? şimdi ise buz gibi bir hava esiyor. Ne öğrendiysek bu forumlarda öğrendik biz. İnsan üzülüyor..

Katılımcı Üye
    İletiler
    58

kesinlikle ayhan arkadaşa katılıyorum
    bu forumda çok şeyler öğrendik biz. Şimdi ise pek ilgilenen kalmamış ayhan arkadaşın fikrini destekliyorum

Ben Ayın sitesi olsun demiyorum Koraycım. Doğrudur işleri vardır yöneticilerin zamanı yoktur ama '' Site Tanıtım '' olarak ayrı bir bölüm açılsın. Biz de görelim millet neler yapıyor, geri kalmayalım Bana sabaha kadar joomla site gösterseler bakmaktan usanmam.

Katılımcı Üye
    İletiler
    42

Forum sitelerinin geneli böyle insanlar facebook ve twetta boş boş zaman geçiriyor ayrıca site sahiplerinin sizde hoş görürsünüz ki forum dışında bir hayatları var her kez yaşamını devam ettirmek zorunda.

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

Site tantım yazıları oldukça öğretici özelliği olan bir kategor idi. Arkadaşların sitelerini gözlemleyerek kullanılan bileşen ve modülleri de test etme imkanı buluyorduk.
    Bazı siteler yaptıklarımız ile kıyaslanacak özellikleri ile bizlere yol gösteriyordu. Bu anlamda gerçekten bu kısma çok ihtiyaç var olduğu görülüyor.
    Bir an önce üyelerin bu talepleri değerlendirilir ve dite tanıtım kısmı açılır diye ümit ediyorum.

İletiler
    2.515

Selâmün Aleyküm, Merhaba Arkadaşlar,

Evet ne yazık ki eskisi kadar vakit ayıramıyoruz foruma. Şimdilik ara sıra teknik konularda müdahale ediyoruz forum alt yapısına. Geçenlerde en azından kalan müdavimler forumu daha kolay kullansın diye tapatalk kurduk mesela. Aklımızda hep daha çok zaman ayırmak var ama en azından benim eskisi kadar vakit ayırmam pek mümkün görünmüyor. Portale biraz zaman ayırmayı düşünüyorum, teknoloji haberleri ve Joomla makaleleri şeklinde olacak bu da. Zamanımı ayarlamaya çalışıyorum.

Forumda hep yöneticilerin aktif olup destek vermesi bekleniyor. Oysa forum mantığı oturmuş olan forumlara baktığımızda, formu ayakta tutan hep üyelerin paylaşımlarıdır. Bu mantıkta forum Türkiye'de çok az. Şikayetler hep forum yöneticilerinin "artık ilgilenmiyor" olması üzerinde yoğunlaşıyor. Kendini geliştirince forumda kalmaya ve artık öğrendiklerini vermeye gayret eden kişi bulmak çok zor. Onlar işte sizlersiniz mesela. Bakın bugün halen gelip biriniz konu açtığın da diğeri cevap veriyor. Demek bu konudaki arkadaşlar halen forumu takip ediyor. Belki biz o kadar takip edemiyoruz şu anda. Ama buna rağmen konu içindeki şikayetten biz de pay alabiliyoruz

Site incelme kısmı mantıklı ama bu kısım site tanıtımı, yani reklam alanı haline geliyor. Kimseye pek bir faydası kalmıyor diye düşünerek zamanında joomla portalinde bunu yapmayıp daha eskiden olduğu gibi ayın sitesi seçimleri yapmayı hedefledik. Hakikaten de birkaç ay bile sürse çok hoşumuza gitti ve iyi olduğu diye düşünüyorum. Ne var ki benim ani bir iş değişikliği ile başlayan zaman darlığıma arkadaşlarım da katılınca bu günlere geldik. Öyle olunca site seçimlerini de yapamadık. Site tanıtımı alanının neticede foruma bir zararı yok. Ha, yeni algoritmalara baktığımızda sitelere de Google'da sıfırın üzerinde bir faydası olacağı tartışılır. Ama yapabiliriz tabii. Bunu kısa sürede arkadaşlarla değerlendirip bir netice alırız inşâallâh.

Kısmetse bu konu altında da bildiririz durumu.

Herkese selâmlar

Akar usta selamlar. İnşallah dediğiniz gibi olur. Yöneticiler uğraşamıyorsa en azından sizin de dediğiniz gibi biz forum üyeleri kendi yağımızda kavrulalım. Fikir alış verişlerinde bulunalım. Bundan 5-6 sene önceki gibi.. Hayırlı haberleri bekliyoruz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri