3 iletiden 1 ile 3 arası.
    Bronz Üye
    İletiler
    364

Standart Ücretli tema kaç sitede kullanılabilir?

Merhabalar.

Ücretli tema ile bir site kurmuştum. Ama temayı kurarken lisans kodu falan istememişti. İlk defa ücretli tema kullandım. Bu temayı ben birden fazla sitede kullanabiliyor muyum?

Katılımcı Üye
    İletiler
    91

Standart Cevap: Ücretli tema kaç sitede kullanılabilir?

ücretli temalar genelde tek bir site için veriliyor bir de birden fazla site için ayrı bir fiyat ödeniyor. ama türkiyede adam bi tane alıp birden fazlaya kurabiliyor. lisans anahtarı vs istemiyorsa tercih size kalmış oluyor. ama firmanın satış detaylarına bakmanızı yine tavsiye ederim

Katılımcı Üye
    İletiler
    245

Standart Cevap: Ücretli tema kaç sitede kullanılabilir?

İslami duyarlılıkta olan kişi kul hakkına azami derecede dikkat etmesi gerekir. Bu bakımdan el alındığında bu iş ile iştigal edenlerin en büyük hatası bu hak konusunda aşırı bir dikkatsizlik ve bilinçsizlikte hareket ettikleri görülmektedir.
    Örnek olarak warez tema veya eklenti indirip kurulmaktadır. Bu konuda duyarlı davranmak biler için çok önemlidir. Gece gündüz namaz kılan insanların bile warez konusunda yapımcıların emeklerine saygı duymadıkları hepimizce bilinmektedir. Oysaki eklenti veya temayı yapan kişi ister müslüman olsun veya olmasın kul hakkı olarak görülmesi gerekir.
    Bu konuda hepimiz birbirimizi uyarmalıyız. Çünkü hepimiz ahiret gününe inanan insanlar olarak kendimizi ifade ediyoruz. Oysa yaptığımız işte eklentileri kullanırken owerride (görmezden gelme) yapıyoruz. Bu konu gerçekten mümin bir kişiye asla yakışmayacak ve ahirette hesap gününde karşımıza çıkacak bir hatadır.
    Lütfen tema yapımcılarına ve eklenti yapımcılarına emeklerinin karşılığını ödeyerek kullanalım. Kul hakkına riayet edelim.
    Bazı tema yapımcıları temalarını satarken 1 tane site için bu kadar 5 site için bu kadar tüm siteleriniz için bu kadar diyorlar. O zaman davranışlarımızı bu paralelde gerçekleştirirsek haramdan uzak bir hayatımız olar diye düşünüyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri