5 iletiden 1 ile 5 arası.

Standart Google aramalarımda yada Facebook paylaşımda Tr karakter problemi yaşıyorum

Konu yusufziya41 tarafından (21-01-2012 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Google aramalarımda yada Facebook paylaşımda Tr karakter problemi yaşıyorum

Google'da baktım, tüm sayfalarınız değil ama epeyce sayfanız böyle. Metalarınızda Türkçe sorunu var, kaynak kodunuzdan öyle okuyor Google. Bu metaları bir araçla otomatik mi oluşturuyorsunuz? Bir de istediğiniz modül tam olarak ne iş yapacak?

Standart Cevap: Google aramalarımda yada Facebook paylaşımda Tr karakter problemi yaşıyorum

Akar Hocam, metaları elle yazıyorum. Yeni içeriklerimde Türkçe karakter yazmamaya çalışıyorum.

Şu an kullandığım bir modül ile içeriğimi Facebook'da paylaşıyorum. (Ama Türkçe karakter sorunum var)
    Aynı şekilde Twitter'da da paylaşma butonu eklemek istiyorum. Denediklerim de hep TR karakter sorunu var.

joomla.gen.tr portalında kullanılan facebook ve twitter eklentisi hangisi?

İletiler
    2.515

Bunların portalda yalnızca paylaş düğmeleri var, o da IT Share eklentilerinden ama benim kullandığım hiç bir eklentide böyle bir sorun yok. Türkçe karakter sorunu hiç bir eklentide yaşamadım. Sizin temanız ile ilgili bir sorun olması muhtemel. Çünkü kaynak kodlarda da Türkçe karakter sorunu görüyorum ve metalarına Türkçe karakter sorunu yansıyor. Bunun sosyal paylaşma düğmeleri ile alakası yok. Muhtemeldir ki sorununuz temada. Tema değiştirerek, varsayılanda gelen temalardan birine geçerek paylaşmayı dener misiniz?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri