2 iletiden 1 ile 2 arası.
    Yeni Üye
    İletiler
    23

Standart Eklenti Versiyonunu Yükseltme

S.a Arkadaşlar Şuan Ben Localde Joomla 1.5.25 Stable Sürümünü Kullanıyorum( Joomla Portaldan indirdim(burdan yani) bir bileşen indirim kurmaya çalıştım fakat
    Eklentiniz Joomla!'nın eski bir sürümü için yazılmış gibi görünüyor. Sistem - Eski Sürüm Desteği uygulama ekini açmalısınız. Tüm uygulama ekleri gibi bu da Uygulama Eki Yöneticisi altındadır.hatası aldım ama bu eklentininde 1.5 ile uyumlu olduğu yazıyor ne gibi bir yol izlemem lazım
    Eklenti Adı
    Şiirler Bileşeni 1.5 (Legacy)
    Konu batukant tarafından (28-01-2012 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

İletiler
    2.515

Standart Cevap: Eklenti Versiyonunu Yükseltme

Orada yazan Legacy, eklentinin Joomla 1.5 serisinde sadece eski sürüm desteği açılarak çalışabileceğini; eklentinin 1.5 için yazılmadığını ama Joomla!'nın kendi yapısı sebeiyle eski sürüm desteği açıldığında 1.5 ile de büyük ölçüde çalışabileceğini ifade ediyor. Yani eklenti aslında 1.5 eklentisi değil ama Joomla 1.5'de bulunan eski sürüm desteği özelliği pek çok 1.0 eklentisini çalıştırma özelliği taşıyor. Native yazmayan eklentiler o seri için kodlanmış eklentiler olmuyor. Legacy yazan eklentiler eski seriye ait olup yeni seride çalışma imkanı olan eklentilerdir. Joomla 1.6'dan itibaren bu kavram da kalktı, seriler arası uyum sorunu yaşanmayacak.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri