4 iletiden 1 ile 4 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    36

Standart Nasıl Türkçe yapacağız?

Merhaba;

Presta kurulumunu localde deniyorum. Türkçe yapma konusunda biraz takıldım. İndir bölümünde verilen tr.gzip dosyasını indirdim. PrestaShop kurulumunu yaptım. Tools > Languages bölümünden Turkish seçeği mevcut ve edit ile delete butonları var.

Edit bölümünde kelime/cümlelerin ingilizce hali ve karşılarında Türkçelerini girmemiz için kutuları mevcut.

Prestashop'un kendi forumlarında Türkçe çevirisi için bir konu gördüm. birde paket eklemişler. Fakat ek bulunamadı hatası veriyor. Sizin verdiğiniz tr.gzip dosyasını da açarken Dosyaları Çıkart dediğimde dosyalar çıkarılırken bir hata oluştu diyor.

Yani sistemi Türkçe'leştirme işlemini nasıl yapmam gerekiyor? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...

Not: PC de kullandığım işletim sistemi ubuntu. Windowstan açtığımda gzip dosyası tanımlanmayan biçiminde...

Yeni Üye
    İletiler
    1

Standart Cevap: Nasıl Türkçe yapacağız?

Aynı sıkıntı bende de var kardeşim yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim..

İletiler
    2.515

Paket normalde yönetim panelinde Languages alanından yükleniyor gzip olarak. Yanlış mı hatırlıyorum? Sizin dediğiniz ise çeviriyi anlık olarak yapabilmek için. Yani dil dosyasını yüklediniz mesela ama tam değil, eksik yerleri var. O alana geçtiğinizde, istediğiniz bölümün dilini kendiniz çevirip ya da öncekini değiştirip kaydedebiliyorsunuz.

Yeni Üye
    İletiler
    2

aynı sorunu bende yaşıyorum yardımcı olacak varmı ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri