6 iletiden 1 ile 6 arası.
    Katılımcı Üye
    İletiler
    56

Standart i18n menü sorunu.

Merhaba,
    Mehmet hocam sen yine "Ne diye böyle ilginç bir yoğun sorun içeren tema kullanılır anlayabilmiş değilim" diyeceksin ama...
    Ben sitemde [D7] i18n modülü kullanarak 3 dil ekledim. Bazı temalar var beğeniyorum kullanmak istiyorum fakat menüsünde 3 dilin menüleri aynı anda çıkıyor onu nasıl düzeltebiliriz?

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sorun.jpg
Görüntüleme: 4
Büyüklüğü:  7,3 KB (Kilobyte)

Yönetici
    İletiler
    162

Standart Cevap: i18n menü sorunu.

Valla böyle bir şeyin olması için ya panels kullanmanız ya da context'in eski sürümünü kullanıyor olmanız lazım. Veya menu öğelerinizin yapılandırmasının yanlış olması lazım. Aksi halde böyle bir şey mümkünat dahilinde değildir. Menünüzün localized olarak yapılandırıldığından emin olun. Menü öğelerini de inceleyip dil ataması yapılmış olduğundan yani orjinal dil olmadığından emin olun. Context kullanıyorsanız şu anki dev sürümünü kullanın.

Katılımcı Üye
    İletiler
    56

contex kullanmıyorum. Geçen sende girdin baktın siteye sorun yoktu. D7 de istediğim gibi tema bulamadım. Beğendiklerim ya altında imza/link vardı ya da menü sorunu vardı. Css bilgim olmadığından subtema olayına giremiyorum.
    D6 da biraz çalışayım. Bu menu olayını bir de farklı hostta denesem düzelir mi. Sizce hosttan kaynaklanıyor olabilir mi?
    Teşekkür ederim

Yönetici
    İletiler
    162

Multilingual menu support | drupal.org adresinde şu anda sitenizde kulalndığınız temanın nasıl dönüştürlebileeği anlatılıyor. Bir deneyin bakalım ancak Fusion öneririm.

Katılımcı Üye
    İletiler
    56

Bugün bi arkadaş fusion tema kurulumunu anlatacak, Deniycem

Katılımcı Üye
    İletiler
    56

Verdiğin adrestekiler işe yaramadı dediğin gibi ufak ufak fusiona geçelim. Çok teşekkür ederim benim için araştırıp bulmuşsun Allah razı olsun

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu 1 kişi (0 üye ve 1 misafir) okuyor. Konuyu okuyan üyeler:

Yer imleri